Новини » Економіка 6 жовтня, 2009, 17:43
В лічені роки на Львівщину повернуться інвестиції, – Степан Лукашик

Кожні 25 км на Львівщині на кордоні із Польщею будуть функціонувати пункти пропуску. Про це вчора під час засідання бельгійської торгової місії повідомив начальник головного управління містобудування, архітектури та просторового розвитку Львівської ОДА Степан Лукашик.

За його словами, деякі з цих пунктів уже активно працюють.

Крім цього, каже Лукашик, для зв’язку із Україною буде створено авіа- та транспортне сполучення.

Він повідомив іноземним гостям, що на Львівщині діють курорти світового значення. Найбільшим з яких є Трускавець, потім йде Моршин, Великий Любінь, Шкло.

«В лічені роки, навіть місяці, на територію нашого регіону повернуться інвестиційні кошти, які знайдуть себе у оздоровчій галузі», – сказав він. З його слів, уряд і регіональна влада багато роблять у цьому напрямку.

«Інвестиційна політика області схвалено Стратегією розвитку Львівщини, яку підтримав депутатський корпус Львівської облради», – каже Лукашик.

Він наголосив, що на Львівщині також є великий трудовий запас кадрів. «У нас проживає 2,5 млн чоловік. У нас є різні погляди на працю наших людей у Європі, але 300 тисяч чоловік працювало чи працює у Європі. Вони пройшли практичну школу у європейських країнах, пройшли школу як роботи, так і проживання у Європі. 150 тисяч молодих людей отримують дипломи, вчаться вони за Болонським процесом, тобто ці дипломи визнаються у Європі», – сказав Лукашик.

Він також повідомив, що Львівська ОДА працює над тим, аби в область надходили іноземні інвестиції. У 2003 року іноземні інвестиції становили 84,8 млн доларів, у 2004 – 57 млн, у 2006 – 91,4 млн доларів, у 2007 – 344,8 млн доларів. Цьогорічне завдання Львівської ОДА, каже Лукашик, знову вийти на ці показники, адже інвесторів в області більшає.

Лідером з іноземних інвестицій в області чиновник Львівської ОДА назвав Польщу. Потім йде Велика Британія, а далі вже – решта країн.

«Лідером іноземних інвестицій на Львівщину надалі залишається фірма «Leoni» з Мюнхена. Вона вклала у розвиток автомобілебудівної галузі Львівщини 40 мільйонів євро. Зараз на цьому підприємстві, каже Лукашик, працює 4 тисячі людей. «Ми надіємося, що вони не зупиняться на цьому, а надалі продовжуватимуть інвестувати», – сказав він.

Далі, за його словами, йдуть данські підприємства, і хоча вони не є лідерами, але обсяги інвестування є високими.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-21 01:30 :00