Новини » Регіони 4 жовтня, 2009, 12:19
Яценюк не сумує за імперією Франца Йосифа Першого

Народний депутат Арсеній Яценюк вчора, 3 жовтня, відкрив у Чернівцях зведений за власні кошти пам’ятник імператору Австро-Угорщини Францу Йосифу Першому. Про це повідомив власкор ЗІКу.

Перший камінь під майбутній пам’ятник Яценюк заклав 4 жовтня 2008 року, у дні святкування 600-річчя Чернівців.

3 жовтня на церемонію відкриття пам’ятника імператору Австро-Угорщини Францу Йосифу Першому у сквері на вулиці Мирона Кордуби зібралися Чернівецький міський голова Микола Федорук, представники обласної влади, Надзвичайний і Повноважний посол Австрії в Україні Йозеф-Маркус Вукетич, один із авторів пам’ятника, львівський скульптор, Заслужений художник України Сергій Іванов.

Перед відкриттям пам’ятники оркестр грав класичні мелодії, а молоді панянки, одягнені за модою австрійської доби, та юнаки у формі австрійських офіцерів дефілювали сквером.

Арсеній Яценюк підкреслив, що відкриття пам’ятника імператору Австро-Угорщини «це – не сум за імперією, це – відзнака здобутків».

Надзвичайний і Повноважний посол Австрії в Україні Йозеф-Маркус Вукетич подякував чернівчанам за те, що вони зберігають і цінують пам’ять про австрійський період розвитку історії міста і висловив впевненість, що співпраця Австрії та України має гарне майбутнє, оскільки вони мають спільне історичне минуле.

Довідка ЗІКу.

Місто Чернівці досягло найбільшого розквіту, коли Буковина входила до Австро-Угорської імперії за часів імператора Франца Йосифа Першого (1848-1916). Саме з його ім’ям пов’язано бурхливий економічний і культурний розвиток міста, зокрема появу залізниці Чернівці-Львів, введення в дію електричного трамваю, водогону і каналізації, спорудження кафедрального собору, міського театру, шкіл, серед яких чотири народні школи з українською мовою навчання. 1875 року засновано Чернівецький університет.

Пам’ятник Францу Йосифу Першому у Чернівцях встановлено у сквері навпроти першої української гімназії, заснованої за часів цього імператора.


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 20:02 :53