Новини » Економіка 1 жовтня, 2009, 12:34
Готель «Львів» фактично вкрали, але Садовий таки змушений буде віддати гроші, які нагрів на прихватизації, – Пилипенко

Продаж за безцінь готелю «Львів», одного із найбільших об’єктів комунальної власності громади Львова – яскравий приклад недолугої прихватизації на локальному рівні. Здається, сьогодні це тільки купа грошей у кишені Садового, але аж ніяк не достойна інвестиція для міста. Фактично, непрозора схема приватизації готелю перетворилась на банальну крадіжку, – про це сьогодні, 1 жовтня, ЗІКу повідомив народний депутат України Володимир Пилипенко.

Нардеп порівнює цю ситуацію із приватизацією «Криворіжсталі».

«Виглядає, що приватизація готелю «Львів» повторює вже традиційну для українських реалій схему приватизації у два етапи. Варто згадати тільки Криворіжсталь. Спочатку зацікавлені особи не прозоро, фактично за безцінь продають державні активи, при цьому збагачуються за рахунок громади. Відтак, не без участі закону та заміни старої влади настає момент істини, доводиться віддавати накрадене та повторно залучати інвестиції у економіку. Справжні інвестиції, а не «відкати» у кишеню», – каже нардеп.

За його словами, «другий етап продажу Криворіжсталі дав добрий початок для економіки та поставив високу планку вартості української промисловості нажаль не стало прикладом для всієї України», натомість «продаж за безцінь готелю Львів – яскравий приклад недолугої прихватизації на локальному рівні. Здається, сьогодні це тільки купа грошей у кишені Садового, але аж ніяк не достойна інвестиція для міста. Фактично, непрозора схема приватизації готелю перетворилась на банальну крадіжку».

«А коли Садовий стверджує, що Україна «в принципі не зваблює інвесторів», то мабуть таки знає про що говорить, на своєму рівні. Яким чином може привабити інвестора об’єкт, якого й не продають теоретично? А про те, що він фактично проданий дізнатись можна хіба зі ЗМІ. Порушення закону у даному випадку зафіксовані прокуратурою, і Садовий таки змушений буде віддати гроші, які нагрів на прихватизації готелю», – наголошує Володимир Пилипенко.

«Переконаний, що готель «Львів» таки принесе своєму місту гідні інвестиції, і буде приватизований чесно і прозоро за реальні гроші, що наповнять бюджет міста, тільки от відбудеться це вже за каденції іншого мера», – резюмував нардеп, коментуючи позов львівської обласної прокуратури про визнання недійсним договору приватизації цілісного майнового комплексу готелю «Львів».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 09:50 :06