Новини » Львів 16 вересня, 2009, 18:05
Петро Адамик: Бризкання слиною заздрості до успіху не веде
Чат-конференція з депутатом, керівником фракції «Пора» Львівської міської ради Петром Адамиком
Чат-конференція з депутатом, керівником фракції «Пора» Львівської міської ради Петром Адамиком

Про те, як 15-річний хлопець гарував офіціантом і кухарем, як доріс до власника престижних ресторанів і «вимушено» став політиком – у чат-конференції з депутатом, керівником фракції «Пора» Львівської міської ради Петром Адамиком.

– Петре Михайловичу! Багато людей знає Вас, як чудового, професійного ресторатора. Наприклад, такий заклад як «Шекспір», користується авторитетом, любов’ю і шаленим попитом відвідувачів. Напевно, таку справу, як ресторанний бізнес треба любити, щоб досягти успіху? Навіщо Вам та політика? Там переважно брехня і подвійна гра... невже вам дійсно цікаво займатися такою брудною і невдячною справою? Невже не цікавіше бізнес, від результатів якого отримуєш ще й моральне задоволення. Тим більше, на мій погляд, Ви людина самодостатня і незалежна. Дякую за відповідь.

– У політику я потрапив, можна сказати, випадково, – займаючись підприємництвом, старався уникати співпраці з політиками та чиновниками, наскільки це було можливо. Але був момент, коли я серед багатьох львів’ян заступився за «Львівську газету» та за Маркіяна Іващишина. І відразу відчув дуже серйозний пресинг з боку силових структур. Тому, практично, політикою я зайнявся для того, щоб захищати свій маленький бізнес. І абсолютно про це не жалкую, тому, що на Майдані вважаю, стояв тоді цвіт нації. Уточню, не на трибуні, а коло трибуни. Ці люди вважали, що краще, хоч воно і звучить пафосно, вмерти стоячи, ніж жити на колінах.

А щодо брехні в політиці, то вона буде до тих пір, поки в політиці будуть перефарбовані комуністи, яким однаково, який політичний бартер проводити у любій раді.

Будь-яку структуру наповнюють люди. І наше завдання, щоби у політиці були чесні, амбітні, професійні люди. Це ми з вами формуємо політику в Україні. Це ми з вами, йдучи на вибори, беремо на себе відповідальність. Політика дає можливість змінювати правила гри. І для мене це є можливість реалізації в команді, якою є «Пора». І повірте, що це дуже цікаво. І якщо маєте бажання, то приєднуйтесь, наш офіс знаходиться у Львові на вулиці Наливайка, 5.

– Добрий день, пане Петре. Чи довго ще гратиме «Сокіл» на стадіоні «Юність», який в аварійному стані?

– Надіюсь, що на «Юності» «Сокіл» гратиме довго. А як президент Федерації регбі Львівської області, я зроблю все, щоби цей аварійний стан якнайшвидше виправити.

– Петре Михайловиче, кого «Пора» підтримає на наступних виборах мера міста Львова?

– Ініціативну, мислячу людину з стратегічним баченням розвитку міста.

– Пане Петре, чи правда, що Ви як керівник фракції «Пора» Львівської міської ради, істинний патріот України, чесна людина, зрадили свого товариша Сергія, заманивши в свої фінансові мільйонні тенета його молоду дружину, яка тепер проживає з вами. Сьогодні ви зрадили товариша, а завтра ви зрадите партію та Україну.

– Це неправда. Жінки товаришів мене не цікавлять. Живу один, не одружений, гетеросексуал. Від попередніх шлюбів маю двох дітей. У прекрасних стосунках з попередніми дружинами і дітьми.

Маю цікаве і насичене приватне життя, наскільки на це вистачає часу. Прошу з розумінням поставитися до того, що більше на приватні запитання відповідати на цьому чаті я не буду.

– Чи хочете бути мером Львова?

– Ні.

– Пане Петре, фракція «Пори» у Львівській міській раді є автором першої бюджетної резолюції, запровадження «зелених стрілок» для автомобілістів, розробником процедур для послуг, і ще близько 20 документів системного характеру, які заставляють чиновників працювати по правилах і прозоро. Але про цю роботу практично ніхто не знає. Інші піаряться навіть на погоді. Вам шкода грошей?

– А ще ми є ідеологами того, щоб на місці дев’ятиповерхових будинків зробити парк ім. Івана Павла II на Сихові, що також коштувало нам багато зусиль. Витрачати великі гроші на піар вважаємо недоцільним. З нашою роботою можна ознайомитися на сайті української та львівської «Пори». На жаль, час коли хороший інформаційний привід був причиною появи у медіа, минув. Починається виборча кампанія, і редактори ламають голову, куди подіти гроші від політичних важковаговиків. Скромній «Порі» за ними не угнатися. Але робота з виборцями, особисті контакти та реальні справи, я переконаний, однозначно люди не забудуть.

– Пане Петре, чи правда те, що «Порі» гаплик і на сьогодні вже «пористи» перебігають в інші політпроекти? До якої політсили Ви примкнете?

– Це неправда. «Пора» хоч і компактний, більше в межах Західної України, але бойовий колектив однодумців. Це люди, які ніколи не будуть чекати допомоги від держави, які реалізовують себе і розвивають місцеве самоврядування майже у всіх радах, зокрема Львівщини. На Львівщині 200 депутатів від «Пори» з 400, які всього має «Пора» на Україні.

Щодо перебіжчиків, то якраз в «Порі» їх найменше. Ми будемо реалізовуватися тільки колективно. В нашій партії, на відміну від інших, 90% людей, які політичною діяльністю до громадянської кампанії «Пора» не займалися. Це реально ті люди, які повірили лозунгам Майдану. І розчарувавшись у лідерах, не розчарувались у цих лозунгах. І я переконаний, що серед цих людей ми абсорбуємо нових, справжніх українських лідерів, які будуть мислити стратегічно про державу, місто, громаду, де вони живуть, а не про свої особисті статки і преференції.

– Чи легко у Львові робити бізнес? Обґрунтуйте свою відповідь.

– У Львові є дрібне і середнє підприємництво. Мені особисто зараз дуже легко, тому, що на кожному підприємстві у мене прекрасні керівники, які виросли з рядових працівників. Щодо нових проектів, то у мене практично немає на це часу.

– Вам всім, тобто депутатам, подобається, як Садовий у програмі Шустера піариться, нагнітаючи війну з Росією і відволікаючи увагу від свого злодійства у Львові?

– Олю, мені вас шкода.

– Чи не з ваших грошей Садовий платить у конвертах своїм позаштатним радникам, які фіг знає що радять?

– Садовий зі своїми 10 млн доларів у рейтингу багачів України і Львова може сам заплатити їм. Мене в рейтингу багачів немає.

– Чи ви як депутат вникали у те, що за останній місяць зробив так званий Інститут міста Садового? У чому його реальна користь? Ви мусите таким цікавитися!

– Буквально вчора я розмовляв з нашим представником у наглядовій раді Артемом Хмизом. Відбулося вже 2 засідання наглядової ради. Пріоритетом роботи Інституту власне є стратегія розвитку міста. На сьогоднішній день є 76 програм, написаних протягом останніх 10 років, які впродовж найближчих 3 місяців Інститут проаналізує і трансформує в 1–3 програми, які будуть винесені на розгляд депутатам Львівської міської ради. Вважаю створення такого Інституту дуже позитивним кроком.

А авторитет його керівника, я думаю, говорить сам за себе.

– За які гроші Садовий їздить до Шустера?

– Я думаю, що за квитки платить у гривнях, а дальше питання до Шустера, або до Садового.

– Пане Петре, як Ваш бізнес у часи кризи?

– Мої підприємства залишилися рентабельними. Ми з компаньйонами «дотягуємо» проекти, які планували ще до так званих «нових економічних можливостей». Ціна тих кредитів, які є на ринку, не дозволяє займатися легальним бізнесом і отримувати прибутки.

– Хто у Львівській міськраді винен, що тещу Мужилівського покусав бездомний пес?

– Точно не депутат від «Пори». Але якщо серйозно, то депутат від «Пори» Анатолій Забарило є автором декількох концептуальних ухвал по утриманню домашніх тварин, які дозволять навести лад у цьому питанню.

– Пане Петре, скільки книжок Ви купили на Форумі видавців у Львові?

– Я не потрапив на останній Форум видавців, вважаю, що треба знаходити можливість переносити Форум у більш пристосоване місце, тому що та кількість можновладців, які хочуть бути особисто присутніми на Форумі і заходи безпеки їх перебування на Форумі створюють величезний дискомфорт для львів’ян і гостей міста. Всі новинки, хоч і дорожче, я куплю у «Букві». На попередньому Форумі витратив близько 4 тис. грн, переважно на дитячу літературу.

– Як насправді виглядають справи з підготовкою Львова до «Євро-2012»?

– Як життя. Десь краще, десь гірше. Вчора був присутній на закладенні капсули побудови нового терміналу у Львівському аеропорту. Скажу лиш, що проект вражає. Роботи на стадіоні продовжуються. Гроші, хоча і не в бажаних об’ємах, виділяються. Загалом, робоча ситуація. Подобається позиція голови ЛОДА, який проводить щоденні наради по об’єктах «Євро 2012». Так що всі недоопрацювання оперативно виправляються.

– Як і де ви накрали грошей на свій ресторанний бізнес?

– Мені дуже прикро за вас. Сидіти коло комп’ютера і бризкати слиною – це не той шлях, який веде до грошей. Завжди знайдеться людина, у якої більше грошей чи кращий автомобіль. Не будьте заздрісними і до вас повернеться душевний спокій.

Працюю я з 14,5 років. Був поваром, офіціантом – пройшов всі щаблі, які є у ресторанному бізнесі. У 15 років, працюючи через день з 5 ранку до 11 вечора, один готував три рази на день м’ясні страви на 800 чоловік. Тому всі процеси у себе на виробництві знаю досконало. Також працював вантажником, працював охоронцем, 5 років професійно займався спортом. Я знаю ціну грошам. А ті гроші, що легко приходять, так само легко йдуть. І як сказав хтось з «класиків» бізнесу: «Коли ти працюєш 24 години на добу, успіх приходить автоматично». Мій робочий день, зазвичай, закінчується о 1 годині ночі переглядом газет.

– Ви відкрито підтримували Андрія Садового, а тепер примкнули до Петра Писарчука. Чому так різко змінилася ваша позиція? Кого ж підтримаєте на мерських виборах?

– З повагою ставлюся до Петра Писарчука. Але змушений наголосити, що на попередніх виборах «Пора» підтримала Андрія Садового. З того часу нічого не змінилося.

– Чи відчуває Петро Адамик свою частку вини у тому, що Львів так і не має інвестора з будівництва стадіону?

– Відчуваю. Нам треба було швидше рухатися, але коли тебе авторитетні люди переконують: розслабтесь, все під контролем, виконавчі служби знайдуть інвестора… Проґавили 1,5 року. Коли оговталися, любий інвестор вже тоді виглядав аферистом.

– Чи підтримують львівські ресторатори дружні стосунки між собою і в чому це проявляється?

– Так, підтримують. Це проявляється у створенні Гільдії рестораторів м. Львова, співзасновником якої є мої заклади і я особисто. Це проявляється у багатьох речах, зокрема, налагодженні доставки якісних інгредієнтів до страв, проведення спільних рекламних акцій, зокрема співпраця з міською радою, те ж «Свято на Ринку». Ми обмінюємось порадами, досвідом. Вважаю, що Львів має стати столицею ресторанного бізнесу в Україні. І фактично ми до цього йдемо.

– На якому авто ви їздите?

– Приватне Acura MDX. Службове – Toyota.

– «Пора» позиціонувала себе, як молодь при владі. Чому ж наймолодший депутат Кардаш у вашій фракції ніколи не виступає на сесії, чи з ініціативами? Чи він просто не має права голосу?

– Ви, напевно, все-таки погано слідкуєте за роботою Львівської міської ради. Зайдіть на її сайт і ви побачите: автором і співавтором скількох ухвал є Іван Кардаш. Він спеціалізується на молодіжній тематиці та транспорті. Право голосу у нас має кожен. При зустрічі, скажу йому, що його, я надіюсь прихильники, бажають чути про його здобутки у сфері місцевого самоврядування.

– Хочу побажати шановному п. Петру не звертати увагу на заказушні і відверто дебільні коментарі і запитання тут. Ви чудова людина, добрий і щирий товариш. Все буде добре. Люди знають, шанують і люблять Вас за добрі справи. Таких «Адамиків» побільше треба нашій владі і все буде гаразд!!! А хто з ким спить нехай обговорюють в програмі «Вікна»))) Щасти Вам Петро Михайлович!!!

– Дякую, згоден з вами.

– Пане Петре, хто, на вашу думку, буде Президентом і чи є в Ющенка, на Ваш погляд шанс, на ще один термін??

– Не хочу про болісне. Думаю, що суспільству зараз нав’язують, як завжди, вибір меншого зла. Щодо Ющенка, особисто для мене він є справжнім українським лідером. І він один з не багатьох політиків, мислить стратегічно, глобальними категоріями. На відміну від більшості кандидатів у Президенти. Він знаходить у собі сили говорити не популярні, але потрібні країні речі. Він сприймає країну, як єдине ціле, не говорячи на заході України одне, а на сході – інше. На мій погляд, це є мужня людина, якій, на жаль, не вистачило духу силовим варіантом розігнати ту банду перефарбованих комуністів, яка на сьогоднішній день присутня у владі. Їм що за 90-ліття святкування комсомолу голосувати, що за другу державну російську мову, що за вибори Президента у 7 турів – однаково. Все міняється на кеш: політичний чи грошовий. Конституцію і так 90 % з них не читали.

Тому вважаю шанси Ющенка вагомими.

– За сліпу підтримку Андрія Садового і потакання всім його примхам ви отримуєте регулярно різні подачки. Остання приміщення одного з Львівський воєнкоматів. Чи це правда?

– Приміщення війсккомату на сьогоднішній день є в оренді. Міський бюджет справно отримує гроші за нього. Якщо у вас є бажання і можливість – знайдіть мене і разом зробимо там якісних 40–60 робочих місць.

– Кажуть, що Ви є співвласником «Мазоха», «Криївки», «Антикризової» та «Жидівської» кнайп, збираєтесь відкрити також масонську кнайпу. Якщо це правда, то як вдалося отримати такі престижні приміщення в центрі міста?

– Я не маю відношення до цих закладів. Вважаю їх хорошими атракціями у місті. Я займаюсь ресторанним бізнесом.

– Як Ви ставитеся до звинувачень нардепа Пилипенка щодо ймовірних фінансових афер діючого мера та деяких чиновників з його команди?

– Як до ймовірних. А щодо Пилипенка, на жаль, це наш земляк, який голосував «за» другу російську державну мову. А це вже фактично, а не ймовірно.

– Депутати цього року мінімізували зарплату рядових працівників міської ради до непристойного рівня. Начебто хотіли врізати безмежні апетити керівному складу, а відізвалося на рядових працівниках, які і так заробляли мало. Чи відомо Вам, що молодий спеціаліст з вищою освітою отримує менше 1 тис. грн. і чи вважаєте Ви нормальною небачену плинність кадрів у стінах Ратуші з цієї причини? Невже не можна було вирішити проблему у інший спосіб?

– Вважаю, що це не нормально. Як і пенсія мого батька з 35-річним робочим стажем у неповних 700 грн, як пенсія екс-прокурора у декілька десятків тисяч грн. На сьогоднішній день, максимальна надбавка до вашої зарплати обмежена 50% і навіть її ви не отримуєте. Чому? Це питання до вашого керівництва, а також до управлінь, які наповнюють бюджет. Наприклад, зараз в управління майна та власності лежить договорів на 30 млн грн, які не підписуються. Чому? Ставлення «Пори» до цієї проблеми, якщо ви працюєте у ЛМР, ви знаєте. Я особисто не є популістом і свідомо розумію, що б ми вам не малювали на папері, грошей у міському бюджеті більше не стане. Питання до Уряду, до встановлення мінімальних зарплат та пенсій. Якщо ви вважаєте себе цінним спеціалістом, знайдіть мене, переконайте мене у цьому і будете отримувати мінімум у 3 рази більше.

– Як ставитесь до кандидата в президенти – Тігіпка?

– В мене хороша пам’ять. Якщо він думає, що через 5 років суспільство забуло ким він був, то він помиляється. Технічний кандидат за власні гроші.

– Доброго дня, перед тим, як задати вам питання я перечитав уже задані питання. Чесно кажучи, вже не буду обтяжувати вас своїм питанням яке я хотів спершу вам задати. Дай Боже, що ви на всі вже поставлені питання відповіли чесно і відкрито. Проте хочеться запитати вас прямо і отримати пряму відповідь – вашу думку з такого глобального питання: всім відомо, наскільки прогнила вся наша система влади в Україні, і, зокрема(!!!), у Львові та області і, особливо у міській раді... Звичайно, це система, яка працює проти людей і проти народу і немає значення представником якої партії особисто ви є. Ви особисто можете бути ідеальним депутатом, але система ніколи не дозволить вам зробити щось корисне для людей, тому що на першому місці корпоративні інтереси і інтереси бізнес-кіл та провладних кіл. Отже, який на вашу думку реальний вихід з цієї «патової» ситуації? Що повинен робити народ, щоб його почули у «представництвах влади», як поводитись? Як люди можуть змінити цю прогнившу систему? Яким шляхом? Яке ваше бачення з цього питання? (Виборчу систему прошу не зачіпати, оскільки зараз немає кого вибирати, а інші, нові люди «туди» не достукаються...). Дякую за «щиру» відповідь.

– Пане Остапе, власне такі люди, як ви у владі і потрібні. І не рухаючи виборчу систему, ви вже зараз можете йти у владу. Вступайте в любу партію, яка вам симпатична, створюйте громадську організацію, яка буде займатися проблемами, які ви бачите, набирайте вагу, авторитет у громади Львова, переконуйте свою родину, сусідів, друзів, знайомих проголосувати за вас і ви реально будете мати шанс «зайти» у владу Львова. Так, як це зробила «Пора» у 2006 році, не маючи ні серйозних фінансових ресурсів, ні серйозної медійної підтримки, крім симпатій журналістів. Маючи тільки впевненість, що ми потрібні громаді Львова, що громада Львова потребує прав, що дрібний і середній бізнес потребує підтримки, тощо.

Я дуже вас прошу, не розчаровуйтесь, самоорганізуйтеся, не надійтеся на інших. Ніхто крім вас не буде краще розуміти ваших проблем. Ніхто крім вас не зробить краще. А ще краще, коли ви прийдете до нас, і ми разом будемо робити наш Львів кращим. І це не пафос, я вважаю будь-яке ОСББ маленькою, самоврядною організацією, яка буде на майбутніх виборах мати серйозну політичну вагу. Тому об’єднуйтесь в ОСББ, в громадські організації, в цехи, в гільдії. Відстоюйте свої права, тісніть владу, питайте у влади. Пам’ятайте, що любий чиновник живе на гроші, які платите йому ви. Не ви для нього, а він для вас.

– Який ваш зріст та вага?

– Зранку було 194 сантиметри і 120 кілограмів.

– Доброго дня! Скажіть, будь ласка, чи є у Вас прес-секретар? Хто займається піаром Ваших здобутків та партії? Якщо, звісно, така людина є, бо інформації від «Пори» в неті фактично немає.

– В мене є помічники. А прес-секретаря «Пора» немає. На сьогоднішній день, витрачати на це гроші, вважаємо недоцільним.

– Ви не плануєте розширювати ваш ресторанний бізнес? Чи обмежитесь одним «Шекспіром»?

– В мене далеко не один «Шекспір». Що стосується ресторанного бізнесу, то це ще «Культ», «Тераса на Ринку», закінчуємо проект по «Ляльці», яку ми взяли у суборенду.

– Як ви ставитеся до ініціативи Тимошенко щодо продовження повноважень мерів у зв’язку із економічною кризою? Що це означатиме для Львова?

– Я вважаю це політичною подачкою. І взагалі, прошу людей завжди оцінювати, в тому числі і політиків не по тому, що вони говорять, а по тому, що вони роблять. Я вважаю, що поки вона «працює», країна зубожіє.

– Коли припиняться ці знущання з мешканців міста? Вулиці всі перериті, а ті що ремонтували ще минулого року, в 2010 потребуватимуть ремонту знову. Ви, як депутат, що робите, що це упередити?

– Ми зараз вимагаємо у підрядників гарантій на проведення роботи по ремонту вулиць мінімум на 10 років. На жаль, оскільки місто Львів маленьке і компактне, любий ремонт вулиці приводить до заторів. Частково розв’язати цю проблему дозволить Стратегія розвитку руху, яку недавно закінчили закордонні спеціалісти. Якщо хочемо хорошої дороги, мусимо терпіти. Також багато незручностей задають львів’янам та гостям міста пересування VIP-персон, яких в переддень президентських виборів буде дуже багато. Вони вже років 2 забули про скромність і пересуваються, лише у великих кортежах.

– На вашу думку, як депутатський корпус ЛМР може допомогти львів’янам вижити в час кризи? Які потрібно ухвалити рішення

– Якщо це стосується бізнесу, то це максимально спростити дозвільні процедури. Зараз готується ухвала про те, що перелік документів, які подаються у єдине вікно, є вичерпним і міська рада зобов’язана, якщо прийняла документи, видати дозвіл або довідку. Тому, що зараз ми маємо ситуацію, коли чиновник того чи іншого департаменту пише людям відмову, вимагаючи ту чи іншу довідку і вказуючи свої координати, що для мене звучить так: знайди мене, прийди до мене і виріши зі мною питання. Для рядових львів’ян, вважаю, Львівська міськрада має вимагати у центральної ради ввести нульову ставку ПДВ для комунальних послуг для того, щоби реально ці послуги не подорожчали для населення у зв’язку з подорожчанням природного газу для України.

Щодо всього іншого, то ми з вами живемо в дуже цікавий час, коли дякуючи можливості приймати «Євро-2012», в місті одночасно реалізовуються декілька серйозних інфраструктурних проектів, які суттєво у майбутньому вплинуть на якість життя у нашому місті. І в найближчих роках на це будуть спрямовані гроші, як місцевого, так і державного бюджетів. До хорошого звикаєш швидко. Ще декілька років тому у нас не було освітлених вулиць, дороги були, однозначно, найгірші в Україні, водопостачання було 6 годин на добу. Ми йдемо правильним шляхом. На жаль, для мене, як для максималіста, повільно.

– Чому ви знищили культовий музично-розважальний центр «Лялька», на якому зросло не одне покоління львівської молоді???

– Я думаю, що ми у цьому місці виростимо ще декілька поколінь львівської молоді. Клуб, який там відкриється, буде достойним наслідником «Ляльки». І надіюсь, вам особисто, сподобається.

– Який спорт, окрім регбі ви ще підтримуєте?

– У свій час я підтримував футбол, мотокрос, хокей, вільну боротьбу. Системно підтримую тільки регбі. Та й посада Президента федерації зобов’язує.

– Кого підтримуватимете на виборах мера особисто Ви та ЛМО ГП «Пора»?

– Я повторюсь: професійну, амбітну людину з стратегічним баченням розвитку Львова.

– Чи допоміг вам спортивний досвід у бізнес-кар’єрі?

– Однозначно. Я займався командним видом спорту і робота в команді для мене не є новою. А регбійне братство вважається одним з найсильніших. Любий регбіст підтримає регбіста. Тому, що регбі – це десь зразу після релігії, це також ідеологія, як у мушкетерів. Є така хороша іспанська приказка: «Хлопчики грають у футбол, дівчатка у волейбол, а мужчини у регбі». Я дуже хочу, щоб в Україні колись, як це у Англії, регбі було обов’язковим уроком у вишах. Тому, що це спорт, який виховує у людях дуже багато позитивних рис характеру.

– Як ви оцінююте діяльність мера Львова Садового, чи виправдав він довіру. Чи не думаєте над тим, щоби самому зайняти головну посаду у місті?

– Здебільшого позитивно. Не думаю.

– Що реально робить депутатський корпус міської ради щоби зробити життя простих львів’ян легшим. Чи можуть депутати вирішити квартирні проблеми львів’ян, або хоча би давати земельні ділянки у місті для мешканців, як це роблять у селі. Чи мешканець міста чимось гірший за селянина, який на біду може побудувати собі хатину плюс купити потім квартиру у Львові. А львів’янин такого не може зробити...

– Я особисто замаюся питанням чотирьох інвалідів першої та другої груп, так званих чорнобильців. Вони 4 роки стоять на пільговій черзі четвертими. Наразі навіть я вважаю, що впливова людина не може дати собі з цим раду, але питання це доб’ю однозначно. З квартирами у найближчі роки буде важко. У черзі стоїть близько 40 тис. людей. Зараз проходить аудит черги. Підозрюю, що їх стане удвічі менше. Але навіть, якщо й буде у 2 рази менше, з тими темпами, що місто дає квартири, це напевно добра сотня років. Тому у вас є шанс отримати житло тільки відомче, кооперативне, або соціальне, якщо ця програма, яскраво розрекламована Урядом, запрацює.

Щодо землі, м. Львів має дуже велику щільність населення. Констатую факт, що простій людині фактично не реально знайти і виділити для себе шмат землі для індивідуального будівництва. Набагато перспективніше шукати його у найближчих містечках. Переконаний, що у найближче десятиліття це також буде Львів. Перепрошую, що говорю, не те, що ви хотіли почути, а те, що є насправді. Якщо ви вчитель, то на найближчій сесії Львівської міської ради буде винесене питання про виділення ділянки для кооперативу вчителів.

– Кого можете виділити як реального претендента на крісло міського голови Львова. Хто це буде Буняк, Гірняк, Сірик чи ще хтось? Тільки не розчаровуйте і не говоріть про Садового.

– Не хочу розчаровувати вас.

– Пане Петре, порадьте, будьте добрі, яке авто купити, щоб їздити львівськими вулицями. Коли вже їх почнуть якісно ремонтувати, по-європейськи, а не по-галицьки. Дороги в інших областях набагато кращі, аніж у нас. Хто погано працює???

– Я на це питання вже відповідав. Але поки купуйте джип.

– Розкажіть, яка зараз ситуація з Рожнятовським. Він і далі «порист»? І що дійсно Малярчук прмирився з «Порою» бо отримав посаду голови фракції у облраді?

– Рожнятовський є членом обласної політради, як і Малярчук. Пан Рожнятовський на своїй теперішній посаді показав, як можна ефективно витрачати гроші на відпочинок малозабезпечених дітей, збільшивши їх кількість учетверо. І взагалі, фракція у ЛОР є ініціатором багатьох змін у бюджетному процесі. Керівник бюджетної комісії зупинив фінансування всіх програм, де, на нашу думку, гроші клалися просто у кишеню. Він разом з членами комісій об’їжджає всі райони, фотографує всі об’єкти. Лише реальні речі фінансуються.

Щодо Малярчука. Враховуючи, що попередній керівник фракції став керівником бюджетної комісії ЛОР, а це робота на звільненій основі, то фракція переобрала керівника. І як один з лідерів Львівської обласної фракції партії «Пора», нам заслужено став Дем’ян Малярчук. Посадами в партії ми не торгуємо.

– Чому не чути заяв вашого керівника у Парламенті Каськіва. В якому він таборі і чи ще дійсно він керує «Порою» Що скажете про його діяльність...

– На мою думку, він розривається, між мудрими і красивими. Будучи депутатом від НУНС, він є радником Прем’єр-міністра. Але можливо це і добре. Тому, що мудра влада має об’єднуватися заради майбутнього України, а не в силу своїх амбіцій боротися одне з одним. Я знаю, що він є одним з авторів, разом з Мірошниченком та Шевченком, кодексу поведінки депутата ВРУ. Є однозначно одним з ідеологів відправлення старих пер-нів у відставку і однозначно за зміну еліти. Щодо його присутності чи відсутності у медіа, то всі медіа зараз підконтрольні олігархам, тому ми ходимо всюди, де нас запрошують, починаючи від депутата сільської ради і закінчуючи керівником партії.

– Скільки вам треба сплатити податків за ваш бізнес? Вважаєте себе сумлінним платником податків?

– Звичайно, вважаю себе сумлінним платником податків. Мої податки обчислює і сплачує аудиторська компанія. Вона ж несе повну відповідальність. Декілька сотень тисяч у рік платимо однозначно.

– Чому у Львові розвелося стільки прихильників гей-культури, Чи можна якось на рівні міськради вирішити це питання. Чому патріоти-християни мають страждати у каталажці за боротьбу проти цього зла...

– Чому розвелося, це питання до психологів.

– Сьогодні найреальнішими кандидатами в мери нашого міста є Садовий, Гірняк, Писарчук. Котрий з них особисто Вам імпонує найбільше?

– Я Володимиру Гірняку особисто говорив, якщо ти продовжиш працювати з виборцями так, як ти працюєш зараз, то через одну каденцію, можливо, буде твій час. Тому є сенс говорити про двох різних людей, ставлюся з повагою до кожного з них, імпоную більше Садовому.

– Пане Петре розкажіть про свою сім’ю, дружину, дітей, захоплення.

– Я вже відповідав на це запитання.

– Ви за безцінь прихопили всі громадські вбиральні у Львові. Для чого?

– Зайдіть на пл. Ринок, 1 в громадську вбиральню і побачите. Чи ви хочете іншого, того що було?

– Пане Адамик, коли ж закінчите ремонт колишньої «Ляльки» і що там тепер буде? Бо чули з ми про стриптиз клуб «Кукла», чи то правда?

– Ні, це не правда. Сподіваюся, ремонт закінчимо до весни.

– Питання моралі вкрай важливі, тим більше для депутата, обранця громади та людини публічної. Нехтування моральними принципами насамперед веде до деградації влади та корупції у ній. А про людину можна судити лише за її вчинками. Прохання все ж дати чітку відповідь на поставлені запитання з цього приводу.

– Я дуже хочу, щоб мене судили тільки за моїми вчинками.

– Тобто Петра Івановича Писарчука підтримаєте на мера?! Чи Ви вважаєте Садового таким «ініціативним мислячим, з стратегічним баченням розвитку міста»?!

– Привіт Софія, при зустрічі поговоримо. Спішу вже на нараду.

– Скажіть, будь ласка, як Ви виховуєте свого сина?? Як часто з ним проводите спільно час?? Чи Ви знаєте чим він займається вільний час??

– У мене два сини. Стараюсь бачитись якомога частіше. Буває, заберу молодшого сина з дитсадка і він 10 годин їздить з татом. Старший вчиться в УКУ, бачу його рідше, на вихідних. З меншим стараюсь бачитись щодня. Та на жаль, зазвичай бувають тижні, коли 2–3 дні випадає. Тому, що коли я звільняюсь, він вже спить, або ще спить. Виховую власним досвідом, але я добрий батько і менший син мене просто розчулює. Не можу бути строгим, навіть, якщо це потрібно.

– Кажуть, що Ви фінансуєте проведення референдуму за дострокову відставку Садового. Якого сподіваєтесь результату?

– Бачите, як фінансую, так він і відбувається.

– Чи будете Ви підтримувати на посаду мера свого однопартійця Кука?

– Кук вже не мій однопартієць. Хороша людина, але амбіції, амбіції...

– В якому районі Львова ви живете? Чи, можливо, в заміському будинку?

– У Франківському районі.

– Тісна закулісна співпраця Писарчука і Садового – факт доконаний. Ваше ставлення до такої єзуїтської ситуації.

– Я не розумію суть запитання. Вважаю, що всі політичні сили та серйозні політичні гравці мають об’єднуватися в сенсі лобістських зусиль для Львова. А політичну боротьбу між собою, борючись не з здобутками конкурента, а з пропозиціями, як щось зробити краще. Це стосується і загальнонаціональних політиків.

Дякую всім за поставлені запитання. Хочу побажати читачам ЗІКу здоров’я, здорового глузду, не вестися на обіцянки, самоорганізовуватися, заходити у владу, питатися у діючої, бути активними громадянами.

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 15:11 :05