понеділок, 14 вересня, 2009, 14:36 Львів
Громада Львова застерігає владу від оголошення конкурсу на забудову Цитаделі!

Керівник програми моніторингу Державної пам’яткоохоронної політики Ярина Ясиневич від імені громадської організації Центр правових та політичних досліджень «СІМ» надіслала голові Державної служби з питань національної спадщини М. Кучеруку, міністру культури і туризму України В.Вовкуну, міському голові Львова А.Садовому, начальнику управління архітектури, головному архітектору м. Львова Ю. Криворучку, начальнику управління охорони культурної спадщини ЛОДА В. Івановському та начальнику управління охорони історичного середовища Львова. Л. Онищенко-Швець клопотання із проханням не оголошувати архітектурний конкурс на забудову Цитаделі, – про це сьогодні, 14 вересня, повідомив кореспондент ЗІКу.

Нагадаємо, що 28 серпня виконавчий комітетом Львівської міської ради прийняв Рішення № 677 Про організацію департаментом містобудування спільно з ТзОВ «Інвестбуд» міжнародного архітектурного відкритого конкурсу «Проект конгрес-готелю з багатофункціональним конференц-залом та підземними паркінгами на території історико-культурного ландшафтного комплексу «Цитадель» у м.Львові».

На думку експертів Центру правових та політичних досліджень «СІМ», такого конкурсу не можна проводити з наступних причин:

  • На громадських слуханнях Концепції освоєння території історико-культурного комплексу «Цитадель», розташованого на території історичного ареалу м. Львова, які відбулися 22 липня 2009 року, більша частина присутніх висловилася проти «готелю на кістках».(Інформацію про перебіг громадських слухань і промови громадян Львова див. у у публікації ЗІКу «Нова напасть на Львів: інвазія в історичну Цитадель», – Ред.)
  • Відсутній протокол про розгляд історико-містобудівного обґрунтування науково-методичною радою ДП «Укрзахідпроектреставрація» та відсутнє погодження Держкультурспадщиною, чим порушено ст.5 Закону України «Про охорону культурної спадщини» та п. 11 Наказу Держкультурспадщини від 22 березня 2004 р. № 7. Зауважимо, що на ці порушення було звернуто увагу представників міської влади на згаданих вище громадських слуханнях, проте досі вимоги закону не виконано.
  • У тексті протоколу громадських слухань, розміщеному на сайті ЛМР, на який є посилання у рішенні № 677, є розбіжності з аудіозаписом.
  • Начальник Управління архітектури Львівської міської ради Юрій Криворучко намагався ввести в оману львівських журналістів під час засідання виконавчого комітету Львівської міської ради 28 серпня 2009 р., сказавши, що громада не проти «готелю на кістках», який планують звести на Цитаделі. («Криворучко ввів журналістів в оману, – ініціатива «Збережи старий Львів»)
  • Відсутня стадія регенерації пам’ятки містобудування, не сформульовані чіткі пам’яткоохоронні обмеження, без чого оголошувати конкурс не можна (згідно із словами доктора архітектури, професора, віце-президента Українського комітету ІКОМОС М. Бевза,)
  • Плюндрування території концтабору готельно-розважальними спорудами всупереч чинному законодавству та етичним нормам цивілізованої міжнародної спільноти призведе до втрати національної пам’яті, значно погіршить імідж держави Україна в світі.

Зокрема, в листах до чиновників наголошено: «Зазначаємо, що нова забудова на території історичного ареалу та інші забудови на території центральної частини Львова, мають відповідати чинному законодавству, Концепції розвитку міста, Генеральному плану та правилам місцевої забудови. Тому вважаємо нелогічним оголошення конкурсу до прийняття Концепції та Генплану Львова.

Враховуючи зазначене та керуючись ст.40 Конституції України, ст. 24, 31 Закону України «Про поховання та похоронну справу», ст. 30, ч. 3 ст. 32, пункти 20, 21 ч.1 ст. 5 Закону України «Про охорону культурної спадщини», пп.11 п. «а» ч.1 ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», п. 11 Наказу Держкультурспадщини від 22 березня 2004 р. № 7, ст. 15 Закону України «Про звернення громадян», звертаємось до Вас із наступним клопотанням: заборонити проведення конкурсу проектів готельного комплексу з кіноконцертним залом і фестивальним полем на території колишнього концтабору «Цитадель» як прийняте з порушенням чинного законодавства і становить загрозу об’єкту культурної спадщини національного значення».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-22 03:56 :45