понеділок, 14 вересня, 2009, 15:38 Суспільство
Богдана Стельмаха на Форумі видавців «обспівав» Віктор Морозов
Богдан Стельмах  та Віктор Морозов
Богдан Стельмах та Віктор Морозов

Один із найплідніших львівських письменників Богдан Стельмах у рамках 16 Форуму видавців у Львові репрезентував найновіший творчий доробок у своїй alma mater, – про це сьогодні, 14 вересня, повідомив кореспондент ЗІКу.

Український поет, пісняр і драматург Богдан Стельмах зустрівся із шанувальниками своєї творчості в Українській академії друкарства, випускником якої він є. Наголос під час репрезентації автор зробив на «семикнижжі» – повному зібранні своїх творів, що виходили свого часу окремими збірками.

Перший том має назву «Мольфар» – саме так називалася перша збірка поета, яка отримавши схвальну рецензію Ліни Костенко, мала вийти у видавництві молодь 1964 року, але доля розпорядилася так, що вона побачила світ аж через 45 років!

Інші томи повного зібрання творів містять тетралогію «Тарас» драматичні твори із циклу «Атестат» а також переклади світових шедеврів драматургії. Про втілення одного із них – Ростанового «Шантеклера» – на сцені театру ім. М.Заньковецької перекладач не полишає мрії. Так само має надію щодо постановки в Польщі режисером театру «Воскресіння» Ярославом Федоришиним його драми «Вовки любові» про високі почуття українських партизан.

Багатотомник незабаром має доповнитися іще одною книжкою, куди увійдуть пісні на слова Богдана Стельмаха та ноти до них, написані такими відомими українськими композиторами як Володимир Івасюк, Ігоря Білозір, Богдан-Юрій Янівський та Віктор Морозов.

Щодо останнього, то він прибув на виступ Богдана Стельмаха із гітарою і, на превелике задоволення аудиторії, виконав такі призабуті хітові номери із репертуару естрадного театру «Не журись!», як «Стрілецькі могили» та «Столітній птах». Написані двадцять років тому пісні свіжо сприймалися і сьогоднішнім слухачем, а Богданові Стельмаху додали тему для споминів про творчу співпрацюю у «Не журись!», з трупою якого поет об’їздив півсвіту.

Літератор, який не працює на замовлення, а тільки, як зізнається, «для себе» не має проблем із реалізацією власних книжок під час численних зустрічей із читачами на периферії, однак зазначає, що великою проблемою теперішньої ситуації у національній видавничій справі є зруйнована мережа книгорозповсюдження.

«Серіал нашої Незалежності так закручується, що хотілося б побачити, чи стане Україна на якісь рейки. Хотілося, щоб ця псевдо незалежність скінчилася. Однак, без Шевченкового «і вражою злою кров’ю …», мабуть, не обійдеться. Я не проповідник ґвалту, але давно не було крові, яка б струсонула суспільство, щоб воно стало добрішим», – сказав Богдан Стельмах, чиї вірші про Україну подобаються читачам тим, що ворни афористичні, але не офіціозні.

Заньківчанський актор Святослав Максимчук, який два роки тому записав художню декламацію лірики Стельмаха, на іще, на жаль, не тиражований компакт-диск, озвучив їх під час репрезентації «на живо». Та найбільше пошило слухачів авторське виконання дитячих віршів як із найновіших видань, так і ще не публікованого циклу «Іванків світ», що його Стельмах приурочив до 80-ліття українського графіка Івана Крислача. Із творчими здобутками автора привітали колеги – письменниця Оксана Думанська, видавець журналу «Світ дитини» Ярослав Лемик, керівник кіностудії «Галичина-фільм» Василь Босович та інші.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-19 22:03 :44