Новини » Львів 2 вересня, 2009, 11:23
Ющенка з Качинським запросили у польське село Сагринь на відкриття пам’ятника закатованим українцям

Президентів України і Польщі Віктора Ющенка та Лєха Качинського очікують на відкритті пам’ятника закатованим українцям у польському селі Сагринь. Восьмого вересня цього року передбачається відкриття і освячення пам’ятника українцям, які загинули у польському селі Сагринь 65 років тому. Про це розповів кореспондентові ЗІКу секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій при Кабінеті Міністрів України Святослав Шеремета.

Упорядкування Меморіалу відбулося за участю Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій при Кабінеті Міністрів України та Волинської обласної державної адміністрації.

Нагадаємо, що така спільна церемонія за участю двох Президентів уже відбулася цьогоріч у Гуті Пеняцькій, що у Бродівському районі Львівської області.

Довідка.

Село Сагринь стало символом трагедії депортованих українців, 65-річчя якої ми відзначили цьогоріч. Саме у березні-квітні 1944 року досяг свого апогею масовий антиукраїнський терор на Холмщині, на колишніх етнічних українських землях, що належать сучасній Польщі. У цей період було спалено понад 50 українських сіл і вбито понад 4 тисячі українців. Зокрема, 9–10 березня 1944 року польськими бандитами було спалено село Сагринь і вбито до 1240 українців із Сагрині та довколишніх сіл.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-20 13:19 :25