Новини » Львів 18 серпня, 2009, 10:59
На Старосамбірщині відбулася ювілейна – десята проща «Кальварія Пацлавська»

На території с. Губичі Старосамбірського району відбулася щорічна проща під назвою «Кальварія Пацлавська». Це десята піша хода вірних до священних місць за часів незалежності України. Про це сьогодні, 18 серпня, повідомив кореспондент ЗІКу.

Ініціатором та організатором прощі була УГКЦ. Похід очолював отець Никодим. У релігійному заході взяли участь більше двох тисяч прочан з населених пунктів Львівщини, Івано-Франківщини, Тернопільщини. До програми входила «хресна дорога»  (на території с.Губичі знаходяться три каплиці) до «Пастушкової церкви» та святкова Служба Божа.
З кожним роком зростає кількість прочан з усієї України, які прагнуть саме в серпневі дні побувати і помолитися під час заходів Кальварії Пацлавської, що на Старосамбірщині. Апостольська столиця спеціальною грамотою наділила її відпустом та визнала це місце чудодійним.

Довідка ЗІКу. 
Основні об’єкти «Кальварії» розташовані  на території села Пацлав теперішньої Республіки Польща,  сусідні  старосамбірські Губичі розділяє міждержавний кордон. Тут після сумнозвісної операції сталінського режиму «Вісла» 1946 року  не залишилося жодного українця.  Спочатку було знищено дерев’яну церкву, а в 1957 році й муровану. Про них тут нагадують  тільки фундамент та дерев’яний Хрест. Це все, що залишилися з греко-католицької  святині.
Останній парох Пацлави о. Йосиф Маринович під час примусового переселення переїхав у м. Стебник Дрогобицького району  і перевіз із собою образ Пацлавської Божої Матері. Він довго зберігався у місцевій Церкві – до часу смерті священика. Подальша доля чудодійної ікони не відома.
 Образ Пацлавської Матері Божої  був намальований на дереві і мав надпис, виконаний монахом Лаврентієм у 1409 році. Він у всій Галичині мав славу чудотворного, бо багато людей, після  щирої мотитви до нього, отримали від нього зцілення, збувалося в них те, про що благали.
 Сам образ був дуже скромним, не прикрашений ні золотом, ні сріблом, але притягував людей надзвичайно лагідним  виразом  обличчя  Богородиці. З очей Матері Божої випромінювалися милосердя й особлива доброта. На правій руці Небесна захисниця тримала Ісуса Христа, а він правою рукою благословляв світ, а лівою – обіймав земну кулю.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 19:48 :47