Новини » Регіони 8 серпня, 2009, 21:36
На прохання Світового фонду збереження дикої природи на Закарпатті створено регіональний ландшафтний парк «Притисянський»

Депутати Закарпатської обласної ради вчора, 7 серпня, під час засідання 25 сесії, прийняли рішення про створення регіонального ландшафтного парку «Притисянський» площею 10,3 тисяч га. Про це сьогодні, 8 серпня, повідомив власкор ЗІКу.

Як розповів Роман Кіш, науковий співробітник міжвідомчої науково-дослідної лабораторії охорони природних екосистем, на територіях новоствореного парку упродовж 2003–2008 років проводили дослідження понад 50 науковців з України та інших держав. Загалом екологи зацікавилися територією ще років 20 тому. Висловив підтримку закарпатцям і Світовий фонд збереження дикої природи (WWF), який профінансував окремі наукові проекти. Дослідженнями закарпатців пройнялася навіть британська королівська родина.

«Територія парку складається з трьох частин: міждамбовий простір Тиси (це остання незарегульована ріка в Європі), Латориці, де ще збереглися болота та ліси, а також Боржавський масив. На цих територіях зосереджено надзвичайно високе біорізноманіття. Найбільш цінними є заплавні ліси, де збереглося 20% рідкісних видів краю. Зокрема в’язові-ясеневі діброви, в яких 10–20% складають дерева 120–300 річного віку. На жаль більшість таких лісів перебуває на межі знищення і потребують охорони», – каже науковець.

Згідно з дослідженнями на територіях, виділених для резервування, зустрічаються окремі види безхребетних, які є тільки в нашій області. Фауна надзвичайно різноманітна: зафіксовано до 74% видів ссавців Закарпаття, понад 60 видів денних метеликів, 160 видів водних жуків, 278 видів жуків-турунів, 12 видів земноводних та п’ять видів плазунів у різні пори року тут зустрічаються від 158 до 192 видів птахів із 229 видів, які є на Закарпатті. Заплавний комплекс Боржави володіє третиною всіх кажанів України. Загалом у заплавних та призаплавних ділянках відзначено більш, ніж 20% видів Червоної книги України, близько 7% Європейського Червоного списку та 65% видів, рідкісних для Закарпаття.

«Створення такого парку на Закарпатті – це чудовий шанс для розвитку територій, туризму та рекреації. Закарпаття знане для пересічних туристів більше як гірський регіон, по унікальній рівнинній частині Закарпаття є маловідомим. Парк має стати головним осередком природоохоронної мережі області та продовженням природоохоронної мережі Угорщини та Словаччини, оскільки межує з резерватами цих країн», – вважає кандидат біологічних наук, керівник екологічного клубу «Рутенія» Василь Сабадош.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-18 23:32 :20