Новини » Суспільство 30 червня, 2009, 10:31
Влад Яма відкрив у Львові центр сучасної хореографії «Сиріус», де буде його авторська школа. Фото
  • Офіційне відкриття Центру сучасної хореографії «Сіріус»
  • Офіційне відкриття Центру сучасної хореографії «Сіріус»
  • Офіційне відкриття Центру сучасної хореографії «Сіріус»
  • Офіційне відкриття Центру сучасної хореографії «Сіріус»
  • Офіційне відкриття Центру сучасної хореографії «Сіріус»

29 червня у Сихівському районі Львова за участі заступника голови Львівської ОДА Ігоря Держка та директора департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Олексія Побурка, відбулося офіційне відкриття Центру сучасної хореографії «Сіріус».

Учора ополудні нечисленні перехожі, що спинялися перед прикрашеним кульковою гірляндою входом до буд. №1 на вул. В. Манастирського не йняли віри своїм очам, – невже то справді перед мікрофоном виступає відомий їм із телеекранів танцівник Влад Яма? І вони не помилялися. Бо справді в офіційному відкритті Центру сучасної хореографії «Сиріус», заснованого художнім керівником балету «SIRIUS» Данилом Дерегою, узяли участь як популярний Влад Яма, так і хореограф телепроекту «Танцюють всі» Тетяна Островерх.

Виникненням цього центру змістовного дозвілля наймолодший та найбільш густонаселений район Львова завдячує ініціативі колективу балету «SIRIUS», який змушений був шукати нову репетиційну базу. Узявши в оренду у заводу «Іскра» приміщення клубного залу в давно не ремонтованому будинку, спорудженому в естетиці кінця 1980-их років, молоді люди створили репетиторій для себе і центр для навчання інших. Усе робили самотужки, не очікуючи будь-яких дотацій від державного бюджету, меценатів чи бізнесу. Здійснили ремонт, оснастили зал потрібним обладнанням: ленолімним покриттям долівки, станками, дзеркалами, шафками. Вийшов світлий просторий зал із невеличким подіумом, стіни прикрашають фотографії із сценічних виступів та скляні вітринами із призовими кубками, що їх балет «SIRIUS», здобув за 9 років своєї діяльності.

«Можна сто разів критикувати владу, за те що вона щось не зробила, а можна раз зробити самому. Саме так підійшли до свого проекту засновники Центру сучасної хореографії. Вони не чекали допомоги влади чи бізнесу, а об’єдналися й самі зробили. Дякую цьому громадському об’єднанню, за те, що вони створили осередок, де всі охочі зможуть фахово навчатися сучасного танцю, а аматори змістовно проводити дозвілля. Міськрада цьому буде сприяти, шукатимемо гроші для оплати занять малозабезпечених дітей», – запевнив директор гуманітарної політики ЛМР Олекса Побурко.

Новий Центр сучасної хореографії здобув також і патронат голови Львівської ОДА Миколи Кметя. Цю гілку виконавчої влади на урочистості репрезентував заступник голови ЛОДА Ігор Держко, який наголосив на важливості відродження традицій танцювальних майданчиків у громадських місцях. «Центр дасть змогу формувати естетичні смаки і молодих, і старших людей. Запальний. Жагучий, пристрасний танець і пластика є мовою тіла та виразником душі. Танець робить здоровішим душу й тіло, бо коли людина танцює, вона випромінює позитивні емоції, усміхається, чується щасливою. Балет «SIRIUS» на основі 40 напрямків танцю виробив власну естетичну програму, з якої такі номери як «Матриця» та «Амазонки» стали не просто візитною карткою колективу, а й уже класикою вітчизняної сучасної хореографії», – зауважив Ігор Держко, повідомивши, що в профільних навчальних закладах Львівщини буде введено як практичний курс історії танцю, так і теоретичний при вивченні культурології, а також – структурні зміни в роботі обласних установ культури.

Ігор Держко зізнався, що вміє танцювати класичний рок-н-рол. А от заступник голови Сихівської райадміністрації Михайло Космина – польку з гудзом. При цьому Михайло Космина висловив побажання, щоб новостворений Центр сучасної хореографії залучав до занять танцями якомога більше хлопців, щоб дівчата, кількість яких переважає, мали пару для гармонії.

«Я щасливий саме завдяки танцю, а удвічі щасливіший, що матиму змогу наприкінці серпня відкрити тут свою третю в Україні школу танцю, дві перші вже існують в Івано-Франківську та Запоріжжі. За рахунок ГО « Асоціація сучасного та естрадного танцю України» троє студентів Львівського училища культури отримають право навчатися безкоштовно, а загалом навчання на майстер курсах є фінансово доступним, бо школа передбачає й благодійну програму. Тих 20 років, що я працюю в танці мені не довелося тренуватися у приміщеннях, які мають кондиціонери чи душ. Але як бачите, це не завада справі, головне, щоб було де, кому і кого навчати, тому мої авторські школи мають гасло «Танцювати може кожен!», – наголосив на урочистості Влад Яма, який привітав «Сіріус» із новою домівкою.

Цю нову домівку для аматорів та професіоналів сучасного танцю площею 120 к м освятив молитвою отець Михайло із церкви Різдва Пресвятої Богородиці, зазначивши, що Біблія серед інших згадує танець на прославу Бога. Отець Михайло закликав бачити в танці не тільки прояви тілесного, а й духовного. Щоправда, як це мало пов’язуватися із гуртком стрип-пластики, запис до якого на рівні із записом до гуртків йоги, східного танцю, хіп-попу, брейку тощо, священик не пояснив.

Після урочистого відкриття Центру сучасної хореографії «Сиріус» його засновник Данило Дерега та гості дали прес-конференцію. «Перший у Західній Україні Центр сучасної хореографії ми зробили за гроші, зароблені нашою балетною трупою на численних концертних виступах. Зал, який ми орендували торік у жовтні, функціонує від січня у пробному режимі й уже пройшов апробацію. Центр призначений для навчання танцю дітей від 3 років і дорослих. Професіонали знайдуть тут можливість займатися на майстер-курсах відомих танцівників. Для аматорів зараз триває запис до літньої школи. А наприкінці вересня ми влаштуємо міжнародний фестиваль, який, сподіваємося, стане щорічним!», – сказав Данило Дерега, який вже працює над можливістю розширити площі та матеріальну базу центру.

Відкриття ЦСХ «Сіріус» окрім офіційної репрезентації мало й практичну частину: чотири майстер-класи із модерн-джаз танцю для професіоналів та початківців дала Тетяна Островерх, а у залі кіно-концертного комплексу ім. О.Довженка відбувся концерт-презентація балету «SIRIUS».

«Концерт ми уклали із вибірки наших найяскравіших різнопланових композицій. Це фрагменти наших танцювальних вистав: кантрі-шоу, рок-н-рольний мюзикл «Стиляги», номери в стилі конпемпорарі тощо. Вони незмінно викликають зацікавлення глядачів. А от легендарний номер «Матриця» у концертах вже не йде, бо він викристалізувався у класику. Тепер ми демонструємо наші нові напрацювання, новий доробок, який свідчить про наш новий рівень розвитку, – резюмував Данило Дерега, агітуючи молодь навчатися танцям.

Фото: Маріан Стрільців

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-21 01:43 :28