понеділок, 1 червня, 2009, 14:49 Львів
Детективна історія: обвал пам’ятки архітектури на вул. Федорова, 28 у Львові – на руку інвестору

Порушення дахової конструкції та стін будинку №28 на вул. Федорова у Львові, що має статус пам’ятки архітектури XVI–XIX ст і внесений до державного реєстру національного культурного надбання під охоронним номером 356, зафіксувала своїм актом комісія управління охорони історичного середовища, – про це сьогодні, 1 червня, повідомив кореспондент ЗІКу.

Окрім управління охорони історичного середовища, обвал не зафіксувала жодна інша інстанція.

«Будинок №28 на вул. Федорова у Львові давно став для нас пожежно-тренувальним полігоном. Скільки разів пожежні гасили там розведений бомжами вогонь вже й не злічити! Але на обвал дахової конструкції, який пошкодив стіну, наша служба не виїжджала, бо це не її компетенція. Акти про те, що сталося, мають складати УКБ, управління комунального майна, ЖЕК, а спеціальні проектні інститути, які мають ліцензію на експертизу, повинні встановити обсяг пошкодження та рівень аварійності. На основі цієї експертизи виконавчий орган місцевого самоврядування у даному випадку Галицька рай адміністрація має видати розпорядження про зону обмеження доступу до аварійної ділянки»,- пояснив у коментарі ЗІКу речник ГУ МНС у Львівській області Павло Василенко.

«Я нічого не знаю про обвал, бо щойно приїхав із Польщі, де ми працюємо за програмою реставрації цвинтарів. Будинок №28 не мав даху вже давно, якщо там щось і впало, то це окремі балки. Але там загрози не повинно бути, бо майданчик обгороджено. Все буде добре, археологи під стіною не працюють, вони працюють в іншому місці», – сказав керівник ЛКП «Археологічно-архітектурна служба» при управлінні охорони історичного середовища Львова Олесь Криськів.

Довідка ЗІКу.

У Львові в зоні ЮНЕСКО на вул. Федорова у Львові 24-28 (там, приєднавши до ділянки іще додаткову площу двох прилеглих будинків, що належать до вул. Сербської, і територію зруйнованого корпусу реставраційних майстерень Львівського історичного музею, компанія «Українські інвестиційні системи» має намір спорудити фешенебельний готель до «Євро-2012») стався обвал будинку №28, – про це ЗІКу повідомили наукові співробітники кафедри реставрації НУ «Львівська політехніка».

Обвал стався, за свідченнями мешканцями сусідніх будинків, приблизно о третій годині ночі проти п’ятниці. Дощі, які дошкуляли Львову, обрушили усередину будівлі дахову конструкцію, яка, падаючи, пробила балками стіну, що розташована упритул до відкритого археологічного розкопу. Нагадаємо, на території, яку інвестор готує під спорудження фешенебельного готелю до «Євро-2012», на п’яти розкопах працює археологічна експедиція. Оскільки обвал стався уночі, то, за щасливим збігом обставин, постраждалих немає. Але розкоп із відкритим культурним шаром XIV ст., де археологи досліджували залишки споруд іще дерев’яного (!) Львова, засипало зруйнованими мурами кам’яниці №28. «Чи виводити людей на розкоп, ми ще не вирішили, бо обрушена стіна становить небезпеку для їхнього життя», – сказав у коментарі ЗІКу науковий керівник археологічної експедиції Остап Лазурко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-22 03:58 :11