Новини » Регіони 20 травня, 2009, 18:17
Посол Молдови в Україні вірить, що президент Румунії таки визнає кордон з Молдовою

Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Молдова в Україні Ніколає Гумений 20 травня на прес-конференції у Чернівцях заявив, що зроблена 15 травня заява Президента Румунії Траян Бесеску про те, що він не підпише договір про кордон з Молдовою викликала стурбованість в Молдові, оскільки це кордон з ЄС. Однак на його думку, це тимчасові непорозуміння у відносинах з Румунієї і вони обов’язково будуть вирішені.

Ніколає Гумений звернув увагу на те, що у Молодові незабаром буде новий президент та новий уряд , а у Румунії пройдуть вибори президента. Він переконаний , що нові керівники обох держав найдуть вирішення питання і Румунія підпише договір про кордон з Молдовою.

« В іншому разі це означатиме, що у нас немає кордону з ЄС і громадяни Молдови можуть вільно пересуватися територією кран ЄС », - зазначив посол.

Довідка ЗІК.

15 травня Президент Румунії Траян Бесеску на форумі представників місцевих публічних влад Румунії та Молдови у румунському місті Пятра – Нямц заявив, що не підпише договір про кордон з Молдовою.

"Хто може собі уявити, що глава румунської держави підпише договір, який узаконив би пакт Ріббентропа-Молотова? Тільки той, хто своїм розумом не доходить до того, що означає відповідальність голови румунської держави. У цих умовах вважаю марним підписання якогось договору про кордон, який перетворив би голову румунської держави в партнера Ріббентропа і Молотова. Такий підхід суперечить, в тому числі і зобов'язанням, прийнятим сусідньою державою в його взаєминах з Європейським Союзом, в рамках діалогу про полегшення режиму проїзду по території ЄС для громадян Республіки Молдова ", - цитує главу румунської держави агентство Agerpres.

Молдова залишається єдиною країною-сусідкою Румунії, з якою Бухарест відмовляється підписати договір про кордон. Загальна протяжність молдавсько-румунського кордону становить понад 680 кілометрів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 07:35 :45