Новини » Львів 12 травня, 2009, 11:35
Завдяки «бютівцям» у Львові з’явиться вул. Ростислава Братуня

10 травня депутати Львівської міської ради на урочистій сесії з нагоди Дня міста Львова прийняли рішення про перейменування вул. Албанської на вул. Ростислава Братуня. Про це сьогодні, 12 травня, ЗІК повідомила прес-служба ЛОО партії «ВО «Батьківщина».

«З метою вшанування пам’яті відомого українського поета, культурного, громадського та політичного діяча Ростислава Братуня, враховуючи звернення Комітету з питань культури і духовності Верховної Ради України від, засновників громадської організації «Товариство Лева», заяву фракції Блоку Юлії Тимошенко у міській раді, міська рада ухвалила: 1. Перейменувати вул. Албанську на вул. Р. Братуня. 2. Личаківській районній адміністрації у місячний термін виготовити та встановити таблиці з новою назвою вулиці», – сказано у рішенні Львівської міської ради.

Голова фракції БЮТ Юрій Гудима, коментуючи це рішення, наголосив: «Від імені нашої фракції хочу щиро подякувати колегам-депутатам, а також громадськості Львова за підтримку ініціативи щодо вшанування пам’яті Ростислава Братуня у Львові – увіковічення його ім’я в назві одній із вулиць нашого міста».

Довідка.

Ростислав Братунь народився 7 січня 1927 року у м. Любомль на Волині. У 1950 році закінчив Львівський державний університет ім. І. Франка. До 1979 року очолював Львівську організацію спілки письменників.

Ростислав Братунь – головний редактор журналу «Жовтень» (сьогодні «Дзвін»), голова Львівської організації Спілки письменників України, народний депутат СРСР від Львова – стояв біля витоків заснування Народного Руху України, ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка, Товариства Лева, Львівської бесіди, національно-культурних товариств. Ставши одним із перших демократичних депутатів, він боровся за право націй на самовизначення, за свободу віросповідань, зокрема, ініціював процес легалізації УГКЦ. З трибуни 2-го З'їзду Народних депутатів СРСР вперше відстояв право України на повернення своєї історичної символіки.

Вірність ідеалам свободи – її він проніс крізь усе своє життя. Саме за вірність Ростислав Братунь був посмертно нагороджений Всеукраїнською організацією «Меморіал» орденом В. Стуса.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-17 19:41 :22