Новини » Львів 12 травня, 2009, 16:46
Розпіарена євроколія має шанс стати черговою аферою мера Львова Садового

У Львівській мерії немає фахівців, які можуть проаналізувати доцільність та технічну можливість реалізації проекту «Євроколія», а мер Андрій Садовий сам не знає, чого він хоче. Насправді ж та колія, яка є сьогодні, і та, яку заплановано прокласти, – євроколія – не зможуть разом існувати. Про це сьогодні, 12 травня, під час засідання прес-клубу повідомив головний інженер ДТГО «Львівська залізниця» Володимир Кисельов.

«Львівська залізницю» запропонувала місту під цей проект станцію в Дублянах.

За словами Володимира Кисельова, кількамільйонний проект взагалі недоцільно реалізовувати, адже на залізничному пункті Мостиська ІІ є технічна можливість звужувати колію. Там є вся відповідна техніка для цього і є можливість пускати будь-які поїзди. «Євроколія» може бути лише першою приватною залізницею в Україні, а не такою, що збудована за кошти «Львівської залізниці» чи «Укрзалізниця». До того ж, цей проект окуповуватиметься десятки років», – зазначив В. Кисельов.

Окрім того, голова комісії з питань планування території, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Львівської області Валерій Калинюк зазначив, що колія євростандарту навіть не передбачена в проекті генеральної концепції забудови території Львівщини.

Натомість представник Львівської міськради, начальник управління зовнішніх відносин та інвестицій Львівської міськради Сергій Кіраль відзначив, що місто не відступиться від ідеї будівництва «Євроколії». Цей проект підтримав Президент України і має стати пріоритетним в Кабміні. Проект, за його словами, також схвально сприймають у Європі.

Довідка ЗІКу.

Згідно з підрахунками польських фахівців, вартість проекту євро колії становить близько 400 мільйонів євро Міський голова Львова Андрій Садовий ініціюював спорудження у Львові євроколії до «Євро-2012».

Залізничне полотно планують прокладати з Перемишля до Львова з подальшим продовженням до Чернівців та румунської транспортної мережі. Ідея передбачає і спорудження нового міжнародного вокзалу, закупівлю швидкісних поїздів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 11:43 :51