субота, 9 травня, 2009, 14:46 Львів
Львів потребує твого голосу на захист вулиць Вірменської і Краківської від вандалізму Садового!
Львів потребує твого голосу на захист вулиць Вірменської і Краківської від вандалізму Садового!
Львів потребує твого голосу на захист вулиць Вірменської і Краківської від вандалізму Садового!

Громадськість Львова категорично проти лобійованого чиновниками проекту забудови на вул. Вірменській-Краківській. Архітектори, науковці, громадські діячі та підприємці звернулися до міського голови Андрія Садового з відкритим листом, в якому висловили свою рішучу незгоду щодо планів реалізації нового «бункеру» – готелю, який руйнує ідентичність Львова, його історичний «дух місця». Свій підпис під цим листом може поставити кожен небайдужий мешканець Львова.

Ми, учасники громадського обговорення проекту забудови ділянки на розі вулиць Вірменської-Краківської у Львові, що відбулося 5 травня у приміщенні Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії і культури, та які підписалися під цим листом, прагнемо донести до Вас свою незгоду із тим, що управління архітектури департаменту містобудування Львівської міськради взяло курс на реалізацію проекту переможця конкурсу будівництва готельного комплексу в історичному середмісті Львова, котре належить до пам’яткоохоронної території ЮНЕСКО та Державного історико-архітектурного заповідника, всупереч попереднім рішенням міськвиконкому про відтворення втраченої забудови на цій ділянці та визначеним вимогам «Історико-містобудівного обґрунтування».

Нам стало очевидним, що будівництво готелю за обраним проектом Губерта Германа тягне за собою грубі порушення пам’ятко-охоронного законодавства і може спровокувати резонансну хвилю протестів та актів громадянської непокори (про готовність захищати цю ділянку від спроб її забудувати на громадському обговоренні вже заявило громадське об’єднання «Молода ініціатива»).

Ми звертаємо Вашу увагу на те, що обставини, за яких відбувався міжнародний конкурс, не дозволяють вважати його легітимним, з огляду на те, що конкурсне положення ухвалили в час, коли вже засідала конкурсна комісія, що не дало можливості відповідно до положення «Про проведення конкурсів» подати зустрічні проекти. До формування умов конкурсу не були залучені Управління охорони історичного середовища, державна служба охорони культурної спадщини, котрі згідно з чинним законодавством безпосередньо відповідають за архітектурну та містобудівну діяльність на заповідних територіях. Умови конкурсу не узгоджуються із вимогами Законів України «Про архітектурну діяльність», «Про збереження культурної спадщини», «Про збереження археологічної спадщини» та ДБН у галузі реставрації. До участі в конкурсі не були запрошені провідні проектні інституції України, котрі спеціалізуються в роботі на заповідних територіях в умовах сформованого цінного історико-архітектурного середовища.

Із доповідей, присвячених історичним дослідженням цієї ділянки та прикладам нового будівництва в центрах історичних міст, ми переконалися, що будь-які перетворення сформованого пам’яткового містобудівного середовища можливі лише при умові проведення необхідних ґрунтовних наукових досліджень (архівних та археологічних) з обов’язковим збереженням та консервацією і експонуванням залишків підвалів втраченої забудови, врахуванням традиційного розпланування, масштабу, силуету, характеру впорядкування стін забудови.

Презентований на обговоренні адаптований проект-переможець заперечує можливість зберуження та експонування археологічних решток та цілковито ігнорує вище вказані вимоги відновлення забудови.

На ці невідповідності неодноразово вже було вказано на засіданнях містобудівельної ради при УАМ та Науково-консультаційної ради при Управлінні охорони історичного середовища міста Львова.

Ми вимагаємо дотримання законності, визнання неможливим втілення конкурсного проекту як такого, що порушує правила проектування і забудови в історичних містах та послідовності у діях виконавчої влади Львова.

Окремо необхідно зазначити, що міжнародні пам’яткоохоронні документи, які зобов’язалася виконувати Україна, передбачають збереження традиційного вигляду та сприйняття сформованого історико-архітектурного середовища та духу місця, а не руйнування його через впровадження контраверсійних, дисгармонійних споруд. Новітні міжнародні документи, які стосуються пам’яткоохоронної діяльності органів влади на територіях, котрі внесені до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, рекомендують уникати будь-яких ризиків щодо збереження автентичності та цілісності історичного міського ландшафту, а також вимагають забезпечення прав громади міста.

Лобіювання реалізації цього проекту повністю ігнорує вимоги громадськості щодо забезпечення комфортності проживання мешканців, бачення громадян Львова напрямків розвитку та збереження міста.

Негативні приклади некоректних перетворень і історичному ядрі Львова (будинок Укрсоцбанку, адмінбудинок на вул. Валовій,15, готель «Опера») вже призвели до зниження якості міського історичного середовища та негативної оцінки українськими та зарубіжними фахівцями охорони культурної спадщини, громадою міста та туристами.

Ми, громадяни Львова, наполягаємо на тому, щоб влада рахувалася із думкою фахівців охорони культурної спадщини, громадських організацій, львів’ян, і висловлюємо свою рішучу незгоду щодо планів реалізації нового «бункеру», який руйнує ідентичність Львова.

Під листом уже підписалися

1. Андрій Салюк – голова Ради ЛОО УТОПІК, президент БФ «Збереження істироко-архітектурної спадщини Львова»

2. Тетяна Крушельницька – доцент НУ «Львівська політехніка», депутат ЛМР

3. Мар’яна Долинська – президент ТШЛ, д.і.н, доц. каф. РРАК

4. Микола Гайда – Громадський Форум Львова

5. Наталія Бура – секретар ТШЛ, архітектор інституту «Укрзахідпроектреставрація»

6. Ярослав Бурий – секретар т-ва «Побратими», бібліотекар І каб. ім. В.Стефаника.

7. Христина Забуранна – ЦППД «Сім»

8. Володимир Бевз – архітектор-реставратор

9. Віра Балаж – архітектор, член ТШЛ

10. Марія Гірняк – науковий співробітник ЛНУ ім.І.Франка

11. Ольга Сидоренко – Асоціація «Вибір»

12. Микола Рибенчук – директор МППАМ «Симетрія», заслужений архітектор України

13. Орест Шейка – директор ТзОВ «Комапанія Ґердан»

14. Володимир Астапов – інженер

15. Гевор Армаганян – Вірменська община «Ахпюр»

16. Лідія Горницька – керівник АРМ-3 інститут «Укрзахідпроектреставрація»

17. Роман Козак – співробітник Благодійного Фонду «Збереження історико-архітектурної спадщини Львова»

18. Андрій Яців – аспірант Інституту Українознавства ім.І. Крип’якевича

20. Вікторія Садова – журналіст

21. Ірина Магдиш – редактор Журналу Ї

22. Оксана Геречко – спеціаліст відділу реклами та PR-технологій АКБ «ІНДУСТРІАЛБАНК»

23. Ольга Коцюруба – асистент кафедри адміністративного та фінансового права юридичного факультету ЛНУ ім. І. Франка

24. Ніна Хома – член ГО Центр правових та політичних досліджень «СІМ»

25. Катерина Скочеляс – ЦППД «Сім»

26. Володимир Гой – інженер ВАТ «Укртелеком» філія «УТЕЛ»

27. Христина Процюк – експерт ЦППД «СІМ»

28. Іван Горбацьогенеральний директор Асоціації гірських провідників «Ровінь», заступник директора Львівської Асоціації Розвитку Туризму

29. Руслан Тополевський – правник

30. Наталя Паньків – «Агенція журналістських розслідувань»

31. Олег Василевський – «Агенція журналістських розслідувань»

32. Лідія Тополевська – ГО Центр правових та політичних досліджень «СІМ»

33. Юрій Семашко – студент Коледжу ЛДІНТУ ім. В. Чорновола

34. Ляна Мицько – ініціативна організація «Лінія втечі»

35. Андрій Мельничук – молодший ІТ інженер, аспірант НУ «Львівська політехніка»

36. Юля Пастуханова – офіс-менеджер агенства нерухомості

37. Лариса Рубанова – дизайнер з трикотажу, СПДФО Ругаль О. В.

38. Ярослав Жукровський – Інформаційно-правовий центр «Наше право»

39. Максим Анатолійович Бугель – представник інформаційного центру 

40. Олексій Кулик – інженер І-ї категорії НУ «Львівська політехніка»

41. Юлія Юрченко – контент-адміністратор сайту career.ua

42. Maria Sąsiadowicz – magister bibliotekoznawstwa, Tarnów, Polska

43. Ігор Спокій – підприємець, архітектор, керівник архітектурної майстерні

44. Євгенія Шклярська – інженер

45. Ірина Біла – викладач

Свій підпис на підтримку Відкритого листа можна надіслати на e-mail: zik-pidpysy@ukr.net

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-22 04:04 :05