Новини » Політика 27 квітня, 2009, 17:10
7 травня Львівська організація НРУ урочисто відзначить своє 20-річчя

7 травня у Львівській філармонії відбудеться урочиста академія, присвячена 20-й річниці створення Львівської регіональної організації Народного руху України. Про це сьогодні, 27 квітня, на прес-конференції повідомив голова оргкомітету з відзначення 20-річчя ЛРО НРУ Всеволод Іськів.

Він повідомив, що на урочистості прибуде представник київського Руху, поет Іван Драч, а також рухівці з інших регіонів і представники львівської влади. У філармонії буде показано відеохроніку тих часів, коли створювався Рух, після чого учасники заходу покладуть квіти до пам’ятника Тараса Шевченка.

Всеволод Іськів повідомив також, що активісти львівського Руху збирають речі, які мають відношення до НРУ, щоб у Пороховій вежі у Львові створити спеціальний музей. Частина експонатів буде виставлена вже 7 травня, а повну експозицію планують представити у вересні цього року.

Голова ЛРО НРУ у 1990–1992 рр. Любомир Сеник зазначив, що Народний рух України був унікальною громадсько-політичною організацією, надзвичайно дієздатною, завдяки чому зумів пробудити національну свідомість українців.

Довідка ЗІКу.

7 травня 1989 року у Пороховій вежі у Львові відбулися установчі збори ЛРО НРУ, були обрані керівні органи організації – Рада та Президія. До складу Президії увійшли Р. Братунь, І. Вакарчук, О. Влох, М. Голубець, М. Горинь, В. Іськів, П. Кагуй, В. Патик, В. Пилипчик, Л. Сеник.

ЛРО НРУ фактично стала основою для створення регіональних осередків Руху по всій Україні та проведення в Києві Установчого з’їзду НРУ 8–10 вересня 1989 року. НРУ та його Львівська регіональна організація організували «Ланцюг Злуки» 21 січня 1990 року, а також інші масові заходи.

Протягом 1990–1993 років на базі НРУ були створені кілька політичних партій, зокрема партія НРУ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-19 00:37 :33