вівторок, 14 квітня, 2009, 12:15 Львів
Львівська міськрада грає в ігри з владою Перемишля, забуваючи про українців у Польщі, – «Закерзоння»

Голова товариства депортованих українців «Закерзоння» Володимир Середа закликає депутатів Львівської міської ради не втягуватися у питання передачі Народного дому у Перемишлі українській громаді. Це, на його думку, не робить нашим обранцям ніякої честі. У даному випадку Львівська міська рада мала би почути не тільки думку керівництва Перемишльської міської ради, а запросити до обговорення цього питання і українську громаду у Перемишлі. Про це він сказав у коментарі ЗІКу.

Як розповів Володимир Середа, у передостанньому числі українського часопису у Варшаві «Наше слово» була вміщена стаття під заголовком «Мере Львова, віддай Народний дім українцям у Перемишлі». Це, звичайно, гірка іронія. Бо такою є давня воля вищої польської влади, яка блокується керівництвом Перемишля. Для цього останнє вдається до будь-яких кроків – до руйнування будинку, не проводячи ремонту, залученням антиукраїнських організацій, і також виставленням певних умов перед міською радою Львова.

Володимир Середа наголошує, що теза про передачу Народного дому у Перемишлі не може бути ніяким чином узалежнена з будь-якими вимогами до львівської сторони. Передача народного дому мала відбутися до 26 лютого 2009 року. Міська рада Перемишля мала передати цей будинок зі своєї власності у власність держави. Взамін мали отримати Гарнізонний міський будинок. Ні одне, ні друге з вини міської влади не сталося. Причина в тому, що міська влада Перемишля робить все для того, аби довести Дім до повної непридатності. Президент міста Перемишля Роберт Хома нічого не зробив для передачі, а навпаки сприяв його руйнуванню.

Ще наприкінці листопада 2007 року Об’єднання українців у Польщі (ОУП) звернулося до Перемишльської райпрокуратури з позовом проти міської гміни про аварійний стан будівнку. Через рік, у листопаді 2008 року, прокуратура справу закрила. У свою чергу у грудні 2008 року адвокат ОУП Петро Федусьо подав обвинувальний акт до суду протии Президента міста Перемишля Роберта Хоми про те, що він від січня 2003 р. сприяв руйнуванню будинку, і знову 17 березня 2009 року на судовому засіданні суд призупинив розгляд цієї справи.

До кінця 2008 р. мав бути проведений тендер на ремонт будинку, однак до сьогодні він фактично не розпочався.

Водночас 29 січня цього року галасливі антиукраїнські так звані кресові і ветеранські організації Польщі звернулися до Роберта Хоми з вимогою не передавати Народного дому, бо це, на їхній погляд, частина польського національного майна і не можна його передавати спадкоємцям Бандери, Шухевича і Донцова (такими для них виступає ОУП).

Тому нічого дивного, на думку Володимира Середи, що Перемишльська міська рада звернулася до Львівської міської ради з цим питанням.

Голова товариства депортованих українців Володимир Середа вважає дуже прикрим той факт, що при Львівській міській раді, по суті, діють протиукраїнські сили, а депутати пішли на їхньому поводку і дали втягнути себе у таку ситуацію.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-09-25 18:41 :05