п'ятниця, 3 квітня, 2009, 16:59 Львів
Церкву «Нове покоління» строго попередили про порушення законодавства України

Голова Державного комітету України у справах національностей та релігій Олександр Саган надіслав листа голові Духовної Ради Духовного управління євангельських християн Української християнської церкви «Нове покоління» Андрію Тищенку, в якому йдеться про порушення законодавства України цією релігійною організацією.

Як повідомляє Інститут релігійної свободи, Духовне управління євангельських християн Української християнської церкви «Нове покоління» скерувало на адресу Державного комітету України у справах національностей та релігій, а також Посольства України в Латвійській Республіці лист із запрошенням в Україну пастора церкви «Нове покоління», особи без громадянства, постійного мешканця Латвії Олексія Ледяєва, 1956 р.н., паспорт LZ 2135636 (№150/2 від 04.11.08). При цьому, у відповідності до вимог законодавства зазначалось, що Духовне управління євангельських християн Української християнської церкви «Нове покоління», в особі голови Духовної Ради Тищенка Андрія Георгійовича, бере на себе зобов'язання щодо забезпечення виконання «Правил в'їзду, виїзду з України і транзитного проїзду через територію України» (своєчасна реєстрація національних документів іноземців, надання їм житла, в необхідних випадках фінансування заходів, пов'язаних з лікуванням та відправкою іноземців в країну постійного проживання).

Державним комітетом України у справах національностей та релігій було уточнено місця відвідування регіональних громад Духовного Управління євангельських християн Української християнської церкви «Нове покоління», та у відповідності до запропонованого Духовним Управлінням графіку відвідування Олексієм Ледяєвим для проведення релігійної діяльності (міста Київ, Першотравенськ, Кривий Ріг, Миколаїв, Марганець, Харків, Дніпропетровськ, Новомосковськ) направлено відповідний документ до Посольства Латвійської Республіки (№ 7/3-16-1292 від 26.12.08).

22 лютого 2009 року в актовій залі Федерації профспілок у місті Вінниця Олексієм Ледяєвим проведено публічне богослужіння без офіційного погодження. За вказаним фактом відділом у справах релігій Вінницької облдержадміністрації винесено попередження про порушення законодавства України голові релігійної громади Християнської церкви Повного Євангелія «Нове покоління» в м. Вінниця.

Зазначаємо, що того ж дня, без офіційного погодження, Олексієм Ледяєвим проведено публічне богослужіння у місті Коростені, про що Духовне управління євангельських християн Української християнської церкви «Нове покоління» також не повідомило Держкомнацрелігій та не погодило у встановленому законодавством порядку.

Таким чином, релігійна організація систематично порушує вимоги ст. 24 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».

Державний комітет України у справах національностей та релігій попереджає про те, що в разі продовження релігійної організацією порушень законодавства, відповідно до ст. 16 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» буде порушено питання щодо доцільності припинення діяльності релігійної організації. Також, згідно із Законом України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» буде ініційовано вжиття відповідних заходів до особи без громадянства, пастора церкви «Нове покоління» Олексія Ледяєва.

Просимо терміново привести діяльність релігійної організації у відповідність до чинного законодавства України та повідомити Держкомнацрелігій про вжиті заходи».

Нагадаємо, що згідно статті 31 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» громадяни, винні в порушенні законодавства про свободу совісті та релігійні організації, несуть відповідальність, встановлену законодавством України. Державний комітет України у справах національностей і релігій, відповідно до свого Положення, здійснює забезпечення виконання законодавства з питань, що належать до його компетенції.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-12 01:35 :58