Новини » Львів 24 березня, 2009, 17:15
Львівське музично-педагогічне училище ім. Колесси припиняє існування і збирає своїх випускників на Урочисту академію

Цьогоріч музичне відділення Педагогічного коледжу (в минулому Львівське музично-педагогічне училище ім. Філарета Колесси) випускає останній четвертий курс. У зв’язку з цим, у суботу, 28 березня, училище збирає своїх випускників. У Концертному залі ім. С. Людкевича о 15.00 відбудеться Урочиста академія, присвячена 60-річчю його заснування. Про це сьогодні, 24 березня, ЗІК повідомили в училищі.

«На жаль, функціонування училища вже належить історії. Великі будівничі держави напевне вважають, що українським дітям, на відміну від японських чи польських, уроки співів не потрібні. Але музично-педагогічне училище ім. Філарета Колесси вписало яскраву сторінку в музичну освіту України», – зазначив диригент Національної опери України, народний артист, професор, член-кореспондент АМУ, член Європейської академії музичного театру Іван Гамкало.

Довідка.

У 80-х роках училище було визначене Міністерством освіти України як базове для музично-педагогічних відділень педучилищ України. Випускники училища при розподілі на роботу скеровувалися музичними керівниками дитячих садочків або вчителями музики в усі області України. У 1996 році училище було реформоване у відділення музичного мистецтва Львівського педагогічного училища №1. У 1999 році Педагогічний коледж (такий статус на той час отримало Педагогічне училище №1) увійшов як структурний підрозділ до Львівського державного університету імені Івана Франка. З 2006 року на базі музично-педагогічного училища була створена кафедра музичного мистецтва, що увійшла в структуру факультету культури і мистецтв ЛНУ ім. Івана Франка.

Музично-педагогічне училище ім. Філарета Колесси виховало цілу плеяду видатних українських музикантів, диригентів, співаків. Серед них: лауреати державної премії ім. Т. Г. Шевченка С. Турчак, А. Кушніренко, сестри Байко, ректор-академік В. Кузьо, народні артисти І. Гамкало, Т. Микитка, С. Магера, Оксана та Ігор Білозіри, Степан П'ятничко, заслужені артисти України М. Процев’ят, О. Кураш, Н. Романюк, І. Жук, видатні музиканти Є. Федоренко, В. Яценяк, З. Демцюх, М. Бурбан, В. Чучман, М. Дудчак, В. Гречинський, П. Табаков та багато інших знаних музикантів України та за її межами.

Багатьом творам А. Кос-Анатольського, Є. Козака, Р. Сімовича, І. Вимера путівку в життя дали саме хорові колективи музпеду. Це було єдине училище в Україні, де були представлені всі типи хорів: мішаний (керівник – Є. Федоренко), чоловічий (керівник – М. Телюк), і три жіночих (керівники – Б. Кокотайло, З. Демцюх, Ю. Антків). Їх склад перевищував 120 осіб.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 11:03 :26