понеділок, 16 березня, 2009, 17:36 Суспільство
У квітні акцією «Мистецтво небайдужих» розпочне діяльність нова львівська арт-галерея « Primus»

Благодійним аукціоном «Мистецтво небайдужих» на користь Львівського навчально-реабілітаційного центру «Джерело» розпочне у квітні експозиційну діяльність нова арт-галерея «Primus» із входом з вулиці Вірменської, – про це йшлося сьогодні на прес-конференції у ЛНРЦ «Джерело».

За словами директора арт-галереї Єгора Лебедева, благодійний аукціон стане першою публічною акцією нової галереї з нагоди її відкриття. Офіційна адреса галереї, назва якої у перекладі означає «перший» – вул. Лесі Українки, 16, однак потрапити до галереї можна із дворику, що виходить на вул. Вірменську за дзвіницею Вірменського монастиря. «Primus» має 4 зали, у великій залі на 60 осіб і відбудеться аукціон, лоти якого можна буде оглянути в експозиції уже від 1 квітня. Сама ж церемонія аукціону відбудеться 11 квітня.

Як розповіла відома львівська художниця-концептуалістка Ганна Сидоренко, яка ініціювала аукціон за приладом відомого Краківського доброчинного аукціону й на особистих контактах долучила до допомоги «Джерелу» іменитих столичних та львівських митців. Її колеги радо відгукнулися на пропозицію надати у дарунок аукціону вартісні твори, що зможуть зібрати як чимало охочих їх придбати, так і виторг, що дозволить «Джерелу» відкрити давно очікувану їдальню.

Те, що лотами аукціону стануть твори мистецтва високої ринкової й мистецької вартості, запевнила мистецтвознавець Наталія Космолінська, зауваживши, що серед авторів будуть такі митці, як народний художник України Любомир Медвідь, лауреат Державної премії ім. Т.Шевченка, Іван Остафійчук, заслужений художник України Сергій Іванов, патріарх львівської графіки Володимир Пінігін, а також 14 учасників енциклопедії «100 імен. Сучасне мистецтво України періоду Незалежності», як от Петро Бевза, Едуард Бєльський, Сергій Гай, Олександр Животков, Микола Журавель, Анатолій Криволап, Роман Романишин, Олександр Матвієнко, Сергій Савченко, Оксана Стратійчук, Олександр Сухоліт, Владислав Шерешевський,Олекса Малих та інші. Їхні картини коштують від кількох тисяч у.о., із лотами можна вже ознайомитися на сайті галереї «Арт-хаус» (вул.Руська,12), а, як тільки запрацює сайт галереї « Primus», то там також розмістять інформацію про аукціонні лоти.

Серед львівських авторів, які підтримали акцію своїми роботами, є також Анна Атоян, Володимир Богуславський, Алла Гончарук, Петро Гуменюк, Олег Денисенко, Володимир Кауфман, Леся Квик, Вікторія Ковальчук, Володимир Костирко, Михайло Красник, Сергій Міхновський, Євген Равський, подружжя Резніченків, Петро Старух, Олена Турянська та інші. Як зауважила керівник відділу зовнішніх зв’язків ЛНРЦ «Джерело» Олена Замойська, лотом акуціону буде й картина молодого вихованця «Джерела» Богдана Жуковського, який після смерті матері відчув непереборну жагу до малювання, але оскільки він не має можливості робити це в традиційний спосіб, то малює ногами. Богдан Жуковський мріє отримати художню освіту, тому кошти за його твір будуть використані на художні матеріали та освіту для Богдана.

Основні ж кошти від аукціону скерують на пріоритетні потреби»Джерела», де проходять соціальну адаптацію 135 дітей. Такими, за словами директора навчально-реабілітаційного центру Мирослава Ніколаєва, є програми транспорту та харчування для вихованців (кухню, оснащену на грант у 700 тис. від Світового банку центр «Джерело» вже встановив, але оскільки фінансування на харчування нема, відповідно санстанція дозволяє тільки кількагодинне перебування в центрі). Мирослав Ніколаєв подякував художникам за ініціативу доброчинного аукціону й висловив сподівання, що мистецька акція дасть можливість віддячити й постійним донорам «Джерела», адже благодійники не просто зроблять грошовий внесок на користь дітей із особливими потребами, а й отримають першокласні твори мистецтва іменитих авторів.

Довідка ЗІКу.

Як благодійну організацію навчально-реабілітаційний центр «Джерело» заснували 1993 року батьки дітей із синдром Дауна, дитячим церебральним паралічем, аутизм та іншими порушеннями фізичного та розумового розвитку. Від так діти з особливими потребами здобули можливість брати участь у щоденних програмах центру, які функціонують лише завдяки підтримці спонсорів. «Джерело» підтримують Канадський фонд «Дітям Чорнобиля», Голландський фонд Генрі Ноуена, українські державні та муніципальні програми і гранти, Український фонд соціальних інвестицій, приватні особи з Канади, Німеччини, Голландії, Італії, США та України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-17 23:45:06