понеділок, 16 березня, 2009, 10:16 Львів
Незрячі зі Львова разом із «заньківчанами» дали у Білорусі унікальний концерт і стали другими у світі після Італії

У Білорусії у Брестському театрі музики і драми відбувся інтегрований концерт незрячих виконавців та оркестру Львівського національного драматичного театру ім. М. Заньковецької «Поспішайте до рідної мами, сини». Україна стала другою після Італії державою світу, яка втілила подібний задум у життя з огляду на неймовірну складність процесу виконання музичних творів незрячими солістами під супровід диригентської палички. Про це сьогодні, 16 березня, ЗІК повідомила прес-служба Львівської міськради.

Білоруська публіка вперше споглядала виступ незрячих під супровід оркестру. У залі театру зібралося близько 600 глядачів.

У концерті взяли участь кращі незрячі виконавці з різних регіонів України. Вони виступали під супровід оркестру Львівського національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької. У програмі концерту звучала українська і світова класика, твори сучасних композиторів, інструментальна музика.

Наприкінці програми Генеральний консул України у Білорусії подякував виконавцям за українську пісню і вручив організаторам дипломи за поширення позитивного іміджу України та зміцнення дружніх зв’язків між Україною та Республікою Білорусь. Голова правління Львівської обласної організації УТОС Оксана Потимко оголосила про плани зробити фестиваль незрячих міжнародним і попросила білоруських колег долучатися до проекту.

Під час перебування в Бресті українці також взяли участь в урочистостях біля пам’ятника Тарасові Шевченку з нагоди річниці з дня народження поета, які організували представники громадської організації українців у Бресті «Берегиня» спільно з Генеральним консульством. Після покладання квітів до пам’ятника львівський оркестр виконав гімн України та Шевченкові твори. Виступив незрячий кобзар зі Львова. На хвилі національного піднесення двоє незрячих діточок, учнів спецшколи-інтернату №100 для сліпих дітей Вікторія Дудік (Рівне) та Ангеліна Герецун (Чернівці) прочитали поезію «Минають дні, минають ночі» та «Реве та стогне Дніпр широкий».

Як повідомили організатори концерту, концерт є унікальним не лише для України, але й для багатьох країн Європи: презентована саме Львівщиною Україна стала другою після Італії державою світу, яка втілила подібний задум у життя з огляду на неймовірну складність процесу виконання музичних творів незрячими солістами під супровід диригентської палички.

Довідка ЗІКу.

9 березня 2009 року о 18.00 у Білорусії у Брестському театрі музики і драми відбувся інтегрований концерт «Поспішайте до рідної мами, сини» – спільний проект Львівської обласної організації УТОС і Львівського національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької.

Концерт в Білорусії організовано при посередництві Товариства «Україна-світ» (голова фонду – Іван Драч) на запрошення Генерального консульства України у Білорусії (консул – Іван Баранчик). Проведення концерту стало можливим завдяки фінансовій підтримці управління культури і туризму Львівської міської ради.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-17 23:43:01