середа, 14 січня, 2009, 15:39 Львів
Львівська ОДА лобіює інтереси Михайла Мужилівського
Львів, вулиця Вірменська, - за воротами гаражі Національного музею у Львові ім. Шептицького
Львів, вулиця Вірменська, - за воротами гаражі Національного музею у Львові ім. Шептицького

Заступник голови Львівської ОДА Сергій Таратута написав до міністра культури і туризму України Василя Вовкуна листа, у якому розповів, що реалізації проекту готельного комплексу на розі вул. Краківської – Вірменської у Львові заважають гаражі Національного музею ім. Андрея Шептицького у Львові…

На громадських слуханнях проекту цього готельного комплексу, які відбулися два дні тому (12 січня) у неопалюваному конференц-залі Львівського будинку архітектора, було виставлено планшети з ізометричними проекціями майбутнього готелю, який розлігся не лише на 868 кв.м, відведених ТзОВ «Будінвест» в оренду на 10 років, а на значно більшу площу. (Одразу нагадаємо, що співвласником «Будінвесту» є депутат Львівської міської ради від БЮТу Михайло Мужилівський).

Хуберт Германн, який є одним із авторів проекту від бюро «Герман і Валентино» разом з партнером ZT-GESHB(Відень, Австрія), два дні поспіль перед місцевими журналістами розповідав, що проект готелю впишеться у чотири історичні парцелі (земельний наділ, одиниця планувальної структури серньовічного Львова), що він і підкреслив ламаною лінією фасадів.

Однак планшети підтверджують, що готель захопить усі п’ять ділянок!

Нагадаємо, тільки дві із них були досліджені археологами. Решта – ані не досліджені, ані не належать інвестору майбутнього готелю. На двох ділянках тепер розташовані дитячий майданчик і сквер, а на п’ятій – споруди гаражів та господарський двір Національного музею, де через дорогу – реставраційні майстерні музею та його фондосховище (по цій же вулиці Вірменській стоїть через квартал і головний корпус згаданого музею, що фасадом виходить на проспект Свободи). Проте ніхто ніде ані словом на згадує про жодні гаражі і п’яту забудовану ділянку!

На запитанння журналіста ЗІКу: на якій підставі готель запроектували не на території інвестора, пан Вівчарівський, пов’язаний із будівельним бізнесом фірм Михайла Мужилівського, запевнив, що місто надасть «Будінвесту» усю (!?) ту територію.

Як стверджує прес-служба ЛМР у своєму релізі «Площа території усієї ділянки, вільної від забудови – приблизно 1750 кв.м.».

Схоже, що Львів має справу із відпрацьованою схемою: інвестор бере кецик землі в оренду і очікує від міськради на додаткові бонусні ділянки. Таке спостерігаємо не тільки в апетиті «Будінвесту» Мужилівського, а й у сподіваннях інвесторів майбутніх готельних комплексів на вул. Федорова та на пл. Вічевій. До цього доплюсовується перспектива «гарантованих» віце-прем’єром Іваном Васюником безвідсоткових кредитів на будівництво готелів до Євро-2012. Тенденція, однако…

За запевненнями пана Вівчарівського, Національний музей ніхто не образить, відбираючи в нього гаражі: «Для нього дружина Гайди спроектувала нові гаражі на Цитаделі, де музей має свої ділянки». Така інформація неабияк здивувала кореспондента ЗІКу, адже дружиною архітектора Миколи Гайди є відома й авторитетна реставраторка архітектури Лідія Горницька – провідний спеціаліст інституту «Укрзахідпроектреставрація», яка очолює одну із інститутських архітектурних майстерень.

Звернувшись по коментар до Лідії Горницької, ЗІК отримав таку відповідь: «Я ніколи не проектувала гаражі на Цитаделі для Національного музею й готова позивати пана Вівчарівського до суду за неправдиву інформацію», – сказала Лідія Горницька.

У Національному музеї ЗІКу також заперечили наявність будь-яких музейних ділянок та нерухомості на Цитаделі. Навіть у проекті. Однак підтвердили наявність гаражів на вул. Вірменській. Там на балансі музею числяться капітальні будівлі: загальна площа, де стоять ці споруди – 700 кв.м.).

Нагадаємо, що іще 4 роки тому було вирішено Національний музей у Львові із усім його цілісним майновим комплексом (куди, до речі, входять і згадані гаражі) постановою Кабінету міністрів України передати до державної власності – в пряме підпорядкування Міністерству культури і туризму України. Проте фактично реалізація цієї постанови ще до кінця не доконана.

Утім саме до Міністерства культури нещодавно надійшов лист від заступника голови Львівської ОДА Сергія Таратути, де йдеться про будівництво у Львові до чемпіонату «Євро-2012» готелю на розі вул. Краківської – Вірменської. Щоправда, Сергій Таратута вказує, що це має бути готель на 32 номери, у той час, як головний архітектор Львова Юрій Криворучко запевняє, що номерів там буде аж 102!

У своєму листі до Василя Вовкуна Сергій Таратута стверджує, що «ЛОДА сприятиме реалізації розміщення транспортних засобів музею в іншій відповідній будівлі». Однак у чому саме полягатиме це сприяння, Сергій Татартута не пояснює. А здалося би. Бо музей має мати хоч якісь гарантії, що гречно проступившись місцем комерційному проекту, який приноситиме Мужилівському чималу «живу копійку», сам не залишиться із дулею.

За словами директора Національного музею у Львові Ігоря Кожана, він знає про цей лист до Вовкуна. Однак до нього особисто із подібною пропозицією Сергій Таратута не звертався. Отож, Ігор Кожан лаштується поїхати у п’ятницю до Києва, де для вирішення зачеплених у листі питань планує завітати до Мінкульту, Мінбуду та Мінекономіки.

«Гаражі на Цитаделі - нонсенс, як і на Сихові чи Замарстинові, бо тоді музей змушений буде перевитрачати пальне, адже всі наші об’єкти зосереджені в центрі міста й нам потрібно перевозити фондові твори між нашими корпусами. У майбутньому я бачу нові гаражі у реконструйованому корпусі на вул. Драгоманова. Палацова споруда буде меморіальною, а всі допоміжні музейні служби, зокрема й технічні, розташуються у повністю реконструйованому крилі виставкового комплексу. Розбудова того крила передбачає бокси щонайменше для двох вантажних автомашин. У нас вже й проект є. Його торік виготовила архітектор Ганна Новаківська. Для реалізації цього проекту потрібно понад 3 млн гривень, яких музей наразі не має», – зорієнтував Ігор Кожан.

Довідка ЗІКу.

1 березня 2007 року прокурор міста Львова подав до суду позовну заяву, вимагаючи скасування ухвали Львівської міської ради від 16 березня 2006 року «Про затвердження ВП «Будінвест» проекту відведення та надання земельної ділянки на розі вул. Краківської – вул. Вірменської у Львові». У позовній заяві зазначено, що міська рада не могла дозволити проводити роботи на ділянці, де все ще розташований дитячий майданчик, який є у загальноміському переліку майданчиків. Відповідачами у справі названі Львівська міськрада та «Будінвест». У травні 2007 р. директор департаменту містобудування Андрій Павлів називав право ВП «Будінвест» проводити роботи  дуже сумнівним.
У рішенні виконкому ЛМР 3 вересня 2004 року з рішенням міськвиконкому зазначалося за доцільне «відтворення втраченої історичної забудови північного ринкового кварталу в межах: вул. Краківська – вул.Вірменська, 12; вул. Вірменська – вул.Краківська, 4», а ТзОВ «Будінвест» дозволялося вкласти кошти у проведення історико-архітектурних та археологічних досліджень. Для збереження та експонування відкритих в процесі досліджень залишків підвалів втраченої забудови 16-18 ст. фірма повинна була опрацювати першочерговий проект їх консервації та фрагментарної реставрації і виконати його в натурі, а також розробити проект регенерації втраченої структури забудови кварталу. Андрій Павлів стверджував, що проекту консервації та реставрації він не бачив.
26 січня 2006 року ухвалою  ЛМР «Будінвесту» «для відтворення втраченої історичної забудови» надали  0,0028 га – у сервітутне користування в оренду на 3 роки.16 березня 2006 року нова ухвала ЛМР затверджує проект відведення ділянки в оренду на три роки.
І у рішенні виконкому від 9 вересня 2004 року, і в ухвалі сесії від 26 січня 2006 року згадується дитячий майданчик, який виконком зобов’язав проектом регенерації забудови кварталу передбачити влаштування дитячого майданчика за рахунок дворових просторів, а в ухвалі від 16 березня вже ні про майданчик не згадано ні слова. Були ще висновки державної експертизи від 1 листопада 2006 року із зауваженнями – конкретизувати цільове призначення відведеної земельної ділянки. Експертам не зрозуміло, для чого цю ділянку відвели в оренду, – для консервації, реконструкції чи будівництва? Тоді Михайло Мужилівський запевняв: «Ми представимо всі документи та погодження щодо відбудови будинку на місці, де він споконвічно стояв. Ми презентуємо громаді міста креслення будинку, за якими буде здійснюватися його абсолютне відтворення».

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-17 23:47:17