вівторок, 6 січня, 2009, 13:46 Львів
Львівська міськрада розширює плацдарм під готель на вул. Федорова?
Земляні роботи на ділянці, де незабаром має постати готель до «Євро-2012» на вул. Федорова
Земляні роботи на ділянці, де незабаром має постати готель до «Євро-2012» на вул. Федорова

Два рішення Львівської міської ради під завісу 2008 року, що стосуються відселення мешканців із двох будинків на вул. Сербській у Львові, непокоять оборонців львівської історичної архітектури: кому знадобилося доводити до аварійності кам’яниці, прилеглі до майданчика, який взяла під спорудження 5-зіркового готелю нікому не відома компанія «Українські інвестиційні системи»?

У Львові часто траплялося так, що коли несподівана аварія позбавляла мешканців даху над головою, їх не було куди відселити на тимчасовий постій. Принаймні влада пропонувала тільки номери в готелях, не надто придатних для житла. Натомість у випадку із будинками №7 та №7-а на вул. Сербській подібних проблем не виникло. Рішенням № 1371 від 12.12.2008 та рішенням № 1374 від 24.12.2008, текст яких не оприлюднений через те, що він містить персональні дані про особу (ст.23 Закону України «Про інформацію») Львівська міська рада без проблем надає житло у зв’язку з відселенням з аварійних будинків!

Нагадаємо: вказані будинки своїми подвір’ями межують із ділянкою на вул. Федорова 23,24-28, яку під час аукціону на право 49-річної оренди у Львові придбала компанія «Українські інвестиційні системи» 5 жовтня 2007 р. під час VII Львівського міжнародного економічного форуму у Львові «Євро-2012: Україно, вперед!» – за 19 млн грн. Як запевняв тоді представник київської компанії-переможниці директор «Українських інвестиційних систем» Олександр Петровський, їхня компанія разом з партнерами планує побудувати на земельній ділянці сучасний п’ятизірковий готель протягом двох років. Половина лімітного часу вже збігла. Півтора місяці тому міжнародна архітектурно-містобудівна рада, що приїздила до Львова, аби вибрати проект готелю на розі вул. Краківської–Вірменської, окрім того розглядала й проект євроготелю на вул. Федорова.

Наразі на ділянці, що її на парній стороні вул. Федорова відвели під євроготель, тривають археологічні дослідження. І скидається на те, що інцидент із розширенням площі розкопів на територію подвір’їв будинків з боку вул. Сербської, про що свого часу вже повідомляв ЗІК (читай тут), не був випадковістю, спричиненою відсутністю програми проведення наукових досліджень чи проекту відведення землі з відповідними погодженнями. Львів’яни в недалекому майбутньому можуть переконатися, що насправді станеться із будинками №№ 7 та 7-а на вул. Сербській.

Цікаво, що все це накладається на ситуацію, коли пропонований інвесторами проект, що його розробив головний архітектор «John Seifert Architekts» Дж. Сіферт, був відхилений містобудівною радою. Її не задовольнила псевдоісторична 7-поверхова споруда готелю на 150 номерів, два корпуси якої, розташовані обабіч вул. Федорова, мав з'єднувати підземний поверх, завширшки 18 м, прокладений попід проїжджою частиною вулиці.

27 вересня радник міського голови Львова з питань готельного господарства Іван Лунь на громадському слуханні презентував ескізний проект забудови готельного комплексу на ділянках на вулиці Федорова, 23, 28. За проектом, на вулиці Федорова мав з’явитися готельний комплекс з підземною двоярусною автостоянкою на 23 машиномісця. Голова постійної депутатської комісії із землекористування Львівської міської ради Тарас Криворучко висловлювався за будівництво підземного паркінгу під вул. Федорова: «Я «за» такий паркінг, якщо буде відповідне виконання робіт. Тут питання тільки у технічному виконанні, оскільки готель буде складатися з двох ділянок, одна навпроти одної, і паркінг буде розміщено під вулицею».

Та львівські архітектори зауважили, що пропонований євроготель суттєво дисонуватиме із автентичним оточенням, а межі забудови підозріло захоплюють частину «не своєї» території, нехтуючи історичною парцеляцією. До того ж будинок №28 на вул. Федорова має статус пам’ятки архітектури XVI–XIX ст. і зносити його категорично неприпустимо, хоча за отим же проектом, який, наголосимо, не погодили, його знесення передбачено.

Висвітлюючи обговорення проекту, ЗМІ відзначали, що проект британської компанії, який порушує пам’яткоохоронне законодавство, активно лобіює міський голова Львова Андрій Садовий, який за кожної слушної нагоди вислорвлює підтримку «Українським інвестиційним системам». Тобто, Садовий погоджується незаконно вчинити із пам’яткою теж, що вже вчинили із корпусом реставраційних майстерень Львівського історичного музею, що межували з ділянкою на Федорова – їх просто розвалили бульдозером і вивезли на сміття!

Схильний прикриватися міжнародними комісіями та конкурсами головний архітектор Львова Юрій Криворучко, який на дух не зносить імітації, будучи прибічником сучасної архітектури, запропонував оголосити міжнародний конкурс на проект готелю після того, як археологи завершать свої дослідження.

Начальник управління охорони культурної спадщини Львівської облдержадміністрації Василь Івановський наполягає, щоб ділянка, на якій має навдовзі постати готельний комплекс, була досліджена повністю. «Це територія ЮНЕСКО, тому тут ми вимагатимемо повномасштабних розкопів, а не окремих шурфів».

А член бюро українського комітету IKOMOS Микола Гайда, рецензуючи проектні матеріали будівництва готелю на вул. Федорова, 23–28 у Львові, зазначив: «Подані на рецензію матеріали не відповідають вимогам ДБН А 2.2-3-97. Склад, порядок розроблення та погодження проектної документації для будівництва. Пропоновані границі забудови охоплюють внутрішні території кварталу, ігноруючи при цьому первісне історичне розпланування. Передбачено інтенсивну санацію внутріквартальної забудови, що суперечить пам’ятко-охоронному законодавству України. Оскільки історична забудова з боку вулиць Староєврейської та Сербської у своїй більшості включена у перелік пам’яток архітектури, пропоноване рішення передбачає агресивне втручання в об’ємно-просторову структуру кварталу, що означає цілковите її знищення. Представлені матеріали передбачають освоєння підземних просторів територій кварталу, ігноруючи при цьому наявність підвалів та інших елементів втрачених середньовічних кам’яниць. Передбачено розбирання разом із рівнем підвалів будинку № 28 на вул. Івана Федорова, незважаючи на те, що цей об’єкт включено до державного реєстру національного культурного надбання як пам’ятку архітектури (охоронний № 356). Вважаю недоцільним розгляд поданих матеріалів на засіданні містобудівної ради як таких, що не відповідають рівню вирішення питання, оскільки воно стосується не тільки відтворення втраченої забудови, але й збереження історико-архітектурного середовища середньовічної частини міста, включеної в список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО».

Довідка ЗІКу.

Як повідомив головний архітектор проекту Джон Сіферт, на вул. Федорова 23, 24–28 має з’явитися п’ятизірковий готель міжнародного класу на 150 номерів. Зі східного боку вулиці Джон Сіферт пропонує збудувати VIP-крило готелю, а навпроти – ще один готельний корпус із баром, рестораном, басейном, спеціальною зоною відпочинку, оздоровчим та фітнес-клубами, переговорними кімнатами для дипломатів та ділових людей. Площа номерів має відповідати європейським стандартам – від 32 до 48 квадратних метрів. Готель має стати атракційним об’єктом, що сприятиме ревіталізації цієї території міста. Водночас Джон Сіферт повідомив, що ведуться переговори з готельним оператором Sheraton Hotels and Resorts щодо включення готелю на Федорова до міжнародної мережі готелів.

На земельному аукціоні дві земельні ділянки у Львові на вул. Федорова, 23 та 28, а також об’єкт комунальної власності на вул. Федорова, 28 були виставлені одним лотом. Аукціон проводили на право оренди цих ділянок і об’єкта комунальної власності. Площа та ціна земельних ділянок: вул. І. Федорова, 28 – 0,0909 га, 4 675 252,81 грн; вул. І. Федорова, 23 – 0,0661 га, 3 399 716,29 грн; об’єкта комунальної власності: вул. І. Федорова, 28 – 600,3 кв м, 2 985 975,60 грн. Отож, загальна стартова ціна лоту становила 11 060 944 грн, при цьому ціна продажу сягнула за 19 млн грн.

За інвестиційними умовами забудовник повинен завершити будівельно-монтажні роботи і здати об’єкт в експлуатацію не пізніше як через три роки з моменту укладення договору оренди. Обов’язковою умовою є те, що готель має відповідати рівневі 4 зірок за класифікацією готелів Держстандарту України за № 4269 від 2003 р. Натомість інвестор Олександр Петровський обіцяв 5-зірковий готель за 2 роки.

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-22 04:02 :23