Новини » Суспільство 18 грудня, 2008, 16:22
«Опера Європа» допоможе Львівському оперному театру своєю базою даних співаків

Львівський національний театр опери і балету ім. С.Крушельницької, який нещодавно увійшов до міжнародної некомерційної асоціації «Опера Європа», сподівається. Що членство у цій структурі є не тільки визнанням його досягнень, а й дасть поштовх до залучення світових солістів до виступів у репертуарних виставах, – про це сьогодні, 18 грудня, йшлося на прес-конференції генерального директора театру Тадея Едера, головного диригента Михайла Дутчака та головного художника Тадея Риндзака.

«Ми повернулися із Брюсселя, де розташований головний офіс асоціації «Опера Європа» і з доброю новиною: наш театр став першим український театром, який увійшов до цієї міжнародної організації, що є провідною з надання послуг професійним музичним театрам. На даний час вона допомагає 110 оперним трупам у 33 різних країнах. Її головна мета – взаємо підтримка та спільні дії, залучення ресурсів до нових постановок та збільшення аудиторії, заохочення артистичної креативності. Наприклад, зараз за кошти із щорічних внесків членів асоціації «Опера Європа» реставрують Большой театр у Москві. «Опера Європа» збирається двічі на рік»Опера Європа» в котромусь із міст-учасників на конференції. Конференції сприяють укладенню контрактів, кастингам і ангажуванню солістів», – розповіли Тадей Едер та Михайло Дутчак, які сподіваються, що незабаром у Львівській опері Йозеф Раукуц поставить балет Арама Хачатуряна «Спартак».

Нагадаємо, що під час прем’єрних вистав балету «Дон Кіхот», якими під завісу минулого сезону втішила балетна трупа Львівської опери, були присутні хореографи із Брюсселя Йозеф Раукут та його дружина Тетяна, які висловили намір співпрацювати із львівським балетом. Гостям із Бельгії сподобалася робота Юліани Малхасянц, яка виступила постановницею нової хореографічної версії балету Ю.Мінкуса «Дон Кіхот». У переговорах із керівництвом театру брюссельські хореографи, яких багато хто із поважних віком артистів львівського балету знає як колишніх мешканців столиці Білорусі, обумовили можливість постановки балету «Спартак».

Не останню роль у тому, що Львівську оперу прийняли до асоціації «Опера Європа» відіграло художнє оформлення вистав театру, виготовлене головним художником Тадеєм Риндзаком. «У Європі вже мало який театр робить оформлення із великими живописними полотнами, а ми цю традицію зберегли завдяки незабутньому Євгену Лисику. Окрім того, наша традиція шанує не тільки оболонку опери. А її музичну тканину. На мій погляд, сучасний джинсово-мобільний простір, у який переносить історичну оперу, спричинює певну ущербність її цілості. Ми ревно бережемо твори від агресивного втручання сучасності до постановки опер, бо наша публіка вихована на високого рівня художніх декораціях», – наголосив Тадей Риндзак.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-22 20:39 :25