Новини » Економіка 10 грудня, 2008, 17:26
За 10 років завищеного курсу долара НБУ розбестив експортерів, – експерт Андрій Новак
Презентація книги Андрія Новака «Як підняти українську економіку».
Презентація книги Андрія Новака «Як підняти українську економіку».

«Курс гривні, який ми маємо сьогодні, спекулятивний: за споживчою вартістю долар не вартий більш як 2,5–3 гривень. Однак до теперішнього здешевлення національної валюти привела стратегічно неправильна десятилітня політика Нацбанку та недолугі дії нашого уряду», – зазначив кандидат економічних наук Андрій Новак на презентації у Львові своєї книжки «Як підняти українську економіку». Про це сьогодні, 10 грудня, повідомив кореспондент ЗІКу.

«Курс гривні стосовно долара впав ще у 1998 році, коли відбувся обвал російського рубля. Тоді в Україні передумов для здешевлення національної валюти не було. Люди самі створили паніку і, відтак, 10 років ми жили за заниженим курсом, який вигідний для експортерів, але він є завищеним», – зазначив Андрій Новак.

За його словами, за ці роки експортери завдяки сприятливому курсу Нацбанку не працювали над зниженням собівартості продукції, тому тепер вона стала просто не конкурентоспроможною. «Якби Нацбанк за ці 10 років планомірно, не різко зміцнював гривню, і сказав би нашим експортерам, що вони не можуть розраховувати на сприятливий курс, а повинні працювати над зниженням собівартості своєї продукції, то ми б тепер не спостерігали фактичної зупинки виробництва», – зазначив Андрій Новак.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-19 00:06 :27