Новини » Регіони 27 листопада, 2008, 12:50
В Дністровському регіональному ландшафтному парку виявлено незаконний кар’єр

У Дністровському регіональному ландшафтному парку, що є одним із об’єктів природно-заповідного фонду Івано-Франківської області, на території Хотимирського лісництва Коломийського лісгоспу працівники відділу державної служби боротьби з економічними злочинами в області спільно зі спеціалістами державної екологічної інспекції області виявили нелегальний кар’єр з видобутку піщаного декоративного каменю (червоного пісковика). Про це сьогодні, 27 листопада, власкора ЗІКу повідомили у прес-службі державної екологічної інспекції в області.

Під час розслідування в Дністровському каньйоні зафіксовано два факти грубого порушення природоохороного законодавства: знищення і пошкодження дерев та видобуток корисних копалин в межах природно-заповідного об’єкту. Перевірка триває, проводяться заміри для здійснення розрахунку збитків, завданих навколишньому природному середовищу внаслідок діяльності незаконного кар’єру.

Працівники ВДСБЕЗу розглядають питання щодо відкриття кримінальної справи за виявленими фактами порушення природоохоронного законодавства.

Довідка ЗІКу.

На території Городенківського та Тлумацького районів Івано-Франківщини з метою збереження унікального природного комплексу вздовж ріки Дністер у 1993 році був створений Дністровський регіональний ландшафтний парк. Площа парку – майже 20 тис. га.

Відповідно до Закону України «Про природно-заповідний фонд України», Лісового Кодексу України, Земельного Кодексу України, Водного Кодексу України та «Положення про Дністровський регіональний ландшафтний парк» на території парку заборонена будь-яка господарська діяльність чи інші роботи, не пов’язані з охороною ландшафтного парку та збереженням природних комплексів. Дністровський каньйон утворений річкою Дністер і розташований на межі трьох областей: Івано-Франківської, Тернопільської та Чернівецької. Загальна довжина його становить близько 250 км, що забезпечує Дністровському каньйону місце серед найбільших каньйонів не лише України, але й Європи. Каньйон починається в районі села Нижнів Тлумацького району Івано-Франківської області, а закінчується поблизу села Трубчин Борщівського району Тернопільської області.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 11:02 :29