Новини » Львів 16 листопада, 2008, 12:38
Керівники Яворівського району взяли участь в освяченні пам’ятника Січовим стрільцям у Фастові

Голови Яворівської РДА та районної ради – відповідно Степан Новосядло й Іван Карпа у Фастові Київської області представляють Львівщину під час освячення пам’ятника Січовим стрільцям. З нагоди 90-річчя історичної битви на станції «Мотовилівка». Про це повідомив сьогодні, 16 листопада, власкор ЗІКу.

За словами Івана Карпи, для спорудження цього пам’ятника у Фастові яворівські бізнесмени офірували 30 тис. грн.

Іван Карпа каже, що  партнерство  «Яворів - Фастів» започатковано  завдяки спільним намірам обох громад та керівників районів  створити на залізничній станції «Мотовилівка»  пам’ятник учасникам бою  у листопаді 1918 року військ Директорії з частинами гетьмана Скоропадського. У тому бою полягли, зокрема,  галичани – яворівець Микола Загаєвич та уродженець Городоцького району –  Федір Черник.

Тлінні останки цих обох сотників нині покояться в Аскольдовій могилі у Києві.

"Раніше під час перебування у Фастові  Київської області  ми вже обговорили  з місцевим керівництвом проекти цих  угод про партнерство. Цей документ  офіційно підписано  напередодні Дня Покрови Пресвятої Богородиці (14 жовтня) в Яворові не лише за участі фастівської делегації, а й представників влади Любачівського повіту Республіки Польщі", - каже він.

Довідка.

10 жовтня 2008 року в Яворів Львівської області  з’їхалися  депутати з Любачівського повіту (Республіка Польща) та Фастівського району Київської області (Україна), які взяли участь у  спільній українсько-польській сесії.  Ця сесія увінчалася підписанням угод про  міжнародну співпрацю на регіональному рівні  – «Фастів-Яворів», «Любачів-Фастів».

Зазначимо, що в квітні цього року в   Яворові з офіційним візитом перебувала делегація з міста Фастова, до складу якої ввійшли  голова РДА Володимир Хрищенюк, голова райради Петро Куліш. За участі голів Яворівських РДА та районної ради – відповідно Степана Новосядла та Івана Карпи обговорено питання про зведення на станції «Мотовилівка» Фастівського району Київської  області пам’ятника героям  української республіканської армії, в лавах якої боролися вихідці із Західної України, зокрема, яворівець – сотник Микола Загаєвич, похований  в Аскольдовій могилі. 

Сторони дійшли домовленості про те, що Яворівська РДА посприяє залученням спонсорських коштів для зведення цього пам’ятника у переддень 90-річчя історичної битви на станції «Мотовилівка».

За дослідженням яворівського краєзнавця Володимира Дацка, Микола Загаєвич  (1892, м. Яворів – 18. 11. 1918, Київ) – просвітницький діяч, учасник національно-визвольних змагань. У 1911 році був секретарем  філії Товариства «Просвіта» в Яворові.  У 1912 р.  М. Загаєвич  у числі організаторів  Товариства «Січові Стрільці» в  Яворові. Студіював право. Чотар УСС,  відтак – сотник армії УНР. Один з організаторів галицького полку Січових стрільців у Києві.  Поліг у бою під Мотовилівкою. Похований у Києві в Аскольдовій могилі разом із сотником Федором Черником, уродженцем Городоцького району Львівської області.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 18:02 :47