Новини » Регіони 6 листопада, 2008, 17:11
Сьогодні в Коломиї відзначили 400-річчя "відкриття" Америки першим українцем Іваном Богданом

Сьогодні, 6 листопада, в місті Коломия на Прикарпатті з ініціативи місцевого Клубу коломийців відбулися урочистості з нагоди 400-річчя відкриття Америки першим українцем Іваном Богданом, який походив з Коломиї. Про це власкора ЗІКу повідомив голова Клубу Коломия, заслужений артист України Микола Савчук.

На честь історичного ювілею - 400-річчя трудової еміграції українців за океан - в Коломиї відкрили пам’ятну дошку Іванові Богдану "Першому представникові України у Новому Світі”, який прибув до Америки у 1608 році. Пам’ятну дошку виготовили івано-франківські митці Богдан Гладкий та Віталій Городоцький.

За словами Миколи Савчука, цим коломияни хочуть зафіксувати цю подію в українській історії, привернути до неї увагу, показати, що українці, як і інші народи, теж любили мандрувати й відкривати нові світи.

В тому, що Іван Богдан українець, в Коломиї ніхто не сумнівається, бо людей з таким прізвищем тут багато. Микола Савчук каже, що у 2000 році у Варшаві до його рук потрапила книга “Історія Польщі” авторства відомого історика Нормана Дейвіса (цього року “Історія Польщі” перекладена українською мовою. - ЗІК.). У цій книзі згадуються перші трудові мігранти до Америки, серед яких - Іван Богдан. Згодом це ім’я Микола Савчук знайшов у книзі “Українці в Америці”, яку написав румунський єврей Володимир Весман і видав за кордоном українською мовою.

В книзі відомого англійського мандрівника Джона Сміта з 1630 року “Правдиві мандри...” йдеться про те, що у 1607 році англійці заснували перше місто в США Джеймстаун у теперішньому штаті Північна Вірджинія. У 1608 році до нього прибув англійський корабель “Марія і Маргарита” з Європи. Серед пасажирів був Іван Богдан з Коломиї - перший українець на американському материку. Він був корабельним теслею, дігтярем, виробляв скло і знався з легендарним капітаном Джоном Смітом.

Микола Савчук заохотив місцевих художників присвятити Іванові Богдану кілька листівок.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-21 01:56 :27