Новини » Львів 29 жовтня, 2008, 14:25
В Яворівському районі вшанують пам’ять полковника УГА Миколи Мариновича

Як повідомив сьогодні, 29 жовтня, власкору ЗІКу депутат Львівської обласної ради, заступник голови Яворівської РДА Іван Стецькович, у селі Оселі Яворівського району 2 листопада відбудеться вшанування полковника УГА – Миколи Мариновича, могила якого на місцевому цвинтарі.

Іван Стецькович каже, що біля могили Миколи Мариновича зберуться влада, громада, політичні та громадські організації Яворівського і Мостиського районів, які за участі священиків помоляться за душі всіх учасників національно-визвольних змагань.

Довідка ЗІКу.

За дослідження яворівського краєзнавця, члена Національної спілки журналістів України Володимира Дацка, Микола Маринович (21. 12. 1861, с. Ішків на Тернопільщині – серпень 1944, с. Селиська (Оселя на Яворівщині) – просвітницький діяч, полковник УГА, учасник національно-визвольних змагань. Народився в родині народного вчителя. Навчався в Бучацькій гімназії, закінчив офіцерську школу у Відні.

На початку 1900-х купує землю і мешкує з родиною в селі Селиськах (тепер Оселя Яворівського району Львівської області). З 1914 р. – на фронтах Другої світової війни, командує 30-м українським піхотним полком в Галичині. У 1916 р. пораненого М. Мартиновича відправлено на пенсію у чині полковника. 2 листопада 1918 р. він зголосився до Військового Комітету. Його призначили комендантом Львова і начальником штабу українських військ у Львові.

Після поразки ЗУНР повернувся у Селиська, допомагав селянам у створенні читалень, був головою читальні «Просвіта». Жертводавець. У 1939 році більшовики зруйнували маєток Миколи Мариновича. Перед тим трагічно загинули його сини – Дмитро та Степан – учасники національно-визвольних змагань.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-22 10:26 :57