четвер, 9 жовтня, 2008, 13:59 Львів
Готель, що планують побудувати на Федорова, 23 - 28 не вписується у забудову міста, - експерт

Розгляд ескізного проекту забудови кварталу (будівництва готелю) на вул. Федорова, 23 - 28 на вчорашньому засіданні містобудівної ради при Управлінні архітектури ЛМР та консультаційної ради при Управлінні охорони історичного середовища ЛМР, викликав жваві обговорення та дискусії. Більшість присутніх архітекторів не підтримали запропонований проект, як сирий, недопрацьований і найголовніше як такий, що суперечить пам’ятко-охоронному законодавству. Про це сьогодні, 9 жовтня, ЗІК повідомила прес-служба Громадського форуму Львова.

Нагадаємо, за цим проектом передбачалося знесення пам’яток архітектури - будинку на вул. Федорова, 28.

Рецензію на проектні матеріали будівництва готелю на вул. Федорова 23 – 28 у Львові написав архітектор, член бюро українського комітету IKOMOS Микола Гайда. Текст рецензії подаємо у повному обсязі:

«Розглянувши подані на рецензію ілюстративні та текстові матеріали слід відзначити наступне:

Інших проектних матеріалів та супровідних документів на розгляд не подано.

Згідно усних повідомлень, на розгляд ради представляється ескізний проект забудови ділянок № 23 – 28 на вул. Івана Федорова у м. Львові.

1. Подані на рецензію матеріали не відповідають вимогам ДБН А 2.2 – 3 – 97. Склад, порядок розроблення та погодження проектної документації для будівництва.

2. Пропоновані границі забудови охоплюють внутрішні території кварталу, ігноруючи при цьому первісне історичне розпланування.

3. Передбачено інтенсивну санацію внутріквартальної забудови, що суперечить пам’ятко-охоронному законодавству України. Оскільки історична забудова з боку вулиць Староєврейської та Сербської у своїй більшості включена у перелік пам’яток архітектури. Пропоноване рішення передбачає агресивне втручання в об’ємно-просторову структуру кварталу, що означає цілковите її знищення.

4. Представлені матеріали передбачають освоєння підземних просторів територій кварталу, ігноруючи при цьому наявність підвалів та інших елементів втрачених середньовічних кам’яниць.

5. Передбачено розбирання разом із рівнем підвалів будинку № 28 на вул. Івана Федорова, незважаючи на те, що даний об’єкт включено до державного реєстру національного культурного надбання як пам’ятку архітектури (охоронний № 356).

Враховуючи викладене вище, вважаю недоцільним розгляд поданих матеріалів на засіданні містобудівної ради як таких, що не відповідають рівню вирішення питання, оскільки воно стосується не тільки відтворення втраченої забудови, але збереження історико-архітектурного середовища середньовічної частини міста, включеної в список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Рекомендую опрацювати проект з дотриманням наступного:

1. Вимог пам’ятко-охоронного законодавства України;

2. Вимог управління охорони історичного середовища Львівської міської ради (лист № 04/4035 від 25.09.2008 р.)

3. Необхідності збереження та реставрації пам’ятки архітектури XVI – XIX ст. Будинку № 28 (охоронний № 356) на вул. Івана Федорова.

4. Проведення археологічних досліджень з наступною консервацією та використанням підвалів середньовічних кам’яниць».

5. Опрацювання проекту регенерації об’ємно-просторової та планувальної структури кварталу в цілому, що повинно служити вихідними даними для дальнійшого проектування».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-22 03:59 :33