Новини » Політика

Львівська єпархія УПЦ (МП) розпочала канонізацію о. Костельника, який на Львівському соборі 1946 року спричинився до ліквідації УГКЦ

19-20 вересня цього року Львівська єпархія Української православної церкви Московського патріархату відзначала 60-річницю смерті отця Гавриїла Костельника. Він був організатором проведення Львівського собору 1946 року, де була видана постанова про ліквідацію Берестейської унії 1596 р, про розрив з Ватиканом та про возз'єднання з Руською православною церквою. За словами архієпископа Львівського і Галицького Августина, православна церква не виключає сьогодні можливість канонізувати отця Гавриїла і вже почала опрацьовувати відповідні документи. Про це архієпископ Львівський і Галицький Августин повідомив учора, 19 вересня, під час прес-конференції у Львові.

«У нас процедура канонізації така: якщо це мученик, то він дійсно мав постраждати за Христа чи за Церкву, а не померти за збігом обставин. До того ж він не має бути єретиком чи розкольником. Що стосується подвижників благочестя, преподобних отців, то тут необхідна святість життя і авторитет. Костельник знаходиться десь посередині між мучеником і подвижником благочестя», – розповів архієпископ Львівський і Галицький Августин.

Він також додав, що головним зараз є пояснити і виправдати деякі складні богословські формулювання отця Гавриїла Костельника, його позиції чи оцінки. «Треба пояснити те, що бентежить нас православних. І ми будемо над цим працювати. Якраз сьогодні започатковано таку роботу, а скільки буде часу продовжуватись процес канонізації, я думаю, як мінімум рік. Спочатку потрібно все вивчити і запропонувати його постать на розгляд комісії з канонізації і Синоду», – пояснив він.

В рамках 60-річниці смерті отця Гавриїла Львівська єпархія УПЦ (МП) організувала міжнародну наукову конференцію «Історико-богословська і культурологічна спадщина протопресвітера Гавриїла Костельника». На цю конференцію з’їхались духовенство і богослови з Росії, Білорусі, Німеччини, Молдови, Польщі та Сербії, зокрема, архієпископ Берлінський і Німецький Марк (Руська православна церква), єпископ Сербської православної церкви Іриней, професор Білостоцького університету Антоній Міронович та інші.

Ця конференція започаткувала роботу з вивчення богословської та культурологічної спадщини протопресвітера Гавриїла. Було заслухано і обговорено 10 доповідей, а також презентовано книгу «Протопресвітер Гавриїл Костельник. Вибрані твори» та сайт Костельник. org.ua.

Loading...