Новини » Львів 19 вересня, 2008, 10:35
У Львові на вул. Ганни Барвінок 60 років валяються надгробні плити. Фото
  • Надгробні плити у Львові на вулиці Ганни Барвінок
  • Надгробні плити у Львові на вулиці Ганни Барвінок
  • Надгробні плити у Львові на вулиці Ганни Барвінок

У Львові на вулиці Ганни Барвінок, що є бічною від вулиці Генерала Чупринки, лежать дві надгробні плити. Про це йдеться на блозі в «Живому журналі» Яреми Духа.

«Колись я почув, що на вулиці Ганни Барвінок, що є бічною Генерала Чупринки, лежать надгробні плити. Але тільки нещодавно вдалося це перевірити. І справді, коли я в понеділок, 15 вересня йшов у справах у Лісотех (Львівський національний лісотехнiчний університет України, - ЗІК), то звернув на вуличку Ганни Барвінок і знайшов там просто на вулиці надгробну плиту Фріди Зільберштайн, що померла 31 березня 1940 року», – йдеться на блозі.

Як розповів Яремі Духу львівський історик і публіцист Ілько Лемко, у часи німецької окупації (1941-44 рр.) будівництво доріг з плит із єврейського цвинтаря було звичною справою. Тому можна припустити, що такий варіант є правдивим.

«Якщо радянській владі було наплювати на церкви, костели, синагоги і, тим більше, надгробні плити, то чому українська влада за стільки років не перенесе надгробні плити у більш відповідне місце? Чи то ми створюємо неповторний львівський колорит?», – ставить риторичні запитання Ярема Дух.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-20 17:28 :58