Новини » Суспільство 16 вересня, 2008, 18:47
Завтра Львів попрощається із молодою художницею й поеткою Юлією Пігель

У середу о 12 годині від будинку Львівського товариства охорони пам’яток на вул. Коперніка проводжатимуть в останню путь молоду львівську мисткиню Юлію Пігель, яка загинула за нез’ясованих обставин, - про це сьогодні повідомив кореспондент ЗІКу.

Звістка про трагічну загибель Юлії Пігель приголомшила всіх, хто знав її  під творчим псевдонімом Рута Вітер. Здається ще зовсім недавно  у Палаці Мистецтв відкривали виставку світлин Рути Вітер “Ангел Жінка Птаха Жінка”, концептом якою  було фотографування авторкою своєї власної тіні на піщаному пляжі у різні пори року, так що у підсумку демонстрована серія  силуетних тіней стала своєрідною еманацією весни, літа, осені й зими, кожній із яких притаманна психологічна відповідність певним настроям жіночої душі. А вже сьогодні ця жінка справді стала янголом…

Вернісаж останньої виставки Рути Вітер видався велелюдним і зібрав чимало представників творчої інтелігенції Львова із художніх та письменницьких кіл. На відкритті експозиції «Ангел Жінка Птаха Жінка» з новими досягненнями Юлію Пігель вітали проректор з наукової роботи Львівської національної академії мистецтв Роман Яців, голова Львівської обласної організації Національної спілки письменників Марія Якубовська, голова комітету з присудження національної премії України ім. Т. Шевченка Роман Лубківський, перекладач із класичних мов Андрій Содомора, поет Ігор Калинець, прозаїк Роман Дідула, подружжя художників Безнісків та інші. Напередодні авторку, яка щойно завершила дисертаційну роботу у ЛНАМ, було прийнято до лав Спілки письменників за дві книжки поезій – «Кожен колір – кохання» (2000 р.) та «Повернутися іншою» (2005 р.).

Юлія Пігель походила з родини відомого українського митця та громадського діяча, який працював у Національному музеї у Львові. Вона закінчила кафедру моделювання одягу Львівської національної академії мистецтв, де створила такі колекції одягу, як: „Мрійниця”, „Поезія кохання”, „Світло і тінь”, „Твій сон біжить по колу”, а також – за мотивами української народної іграшки – „Жила-була лялька”. У своєму доробку має реконструювання костюмів співачки Соломії Крушельницької, - костюм Єлени з опери Арріґо Бойто „Мефістофель”, та Мадам Батерфляй з одноіменної опери Джакомо Пуччіні. Ще студенткою виступала фотомоделлю, з якою працювали найкращі львівські фотомитці, – пам’ятною була виставка фототворів за її участю на вул. Академічній у відомого фотомитця, лауреата Національної премії України ім.Т. Шевченка, Василя Пилип’юка. Ще студенткою /2000 рік/, отже, й дебютовала збіркою поезій „Кожен колір – кохання”. І дуже швидко її переросла як поетеса. А нова книга „Повернутися іншою” /2005 рік/ задемонструвала справді цілком „іншу” поетесу, – таку, яка вже доволі професійно вміє собі давати раду зі словом. Зараз вона підготувала нову збірку і стала членом Спілки письменників, її «фотототіні» також супроводжуються власною поезією.

Ця художниця-поетеса-філософ своїми віршами змушує вірити в „екзистенційну” реальність, опоетизовуючи її», – так відгукнувся про Руту Вітер Левко Різник, чиїм вступним словом була анотована виставка «Ангел Жінка Птаха Жінка». Виставка фототіней – наслідок наполегливих творчих пошуків. Для Юлії Пігель тінь – це вираження певного емоційного стану, пошук світла, політ. Фото, в основі яких – природа в різні пори року, були підписані віршами авторки.  Завтра її тінь промайне над Львовом востаннє…

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 11:59 :04