Новини » Суспільство 16 вересня, 2008, 11:51
Тріумфальний вечір Костя Москальця у Львові минув без автора. Фоторепортаж
  • 15 вересня 2008 р. Вечір "Армія світла" відомого поета та письменника Костика Москальця. Лауреат Національної премії ім. України Т.Шевченка Василь Герасим’юк
  • 15 вересня 2008 р. Вечір "Армія світла" відомого поета та письменника Костика Москальця. Віктор Морозов
  • 15 вересня 2008 р. Вечір "Армія світла" відомого поета та письменника Костика Москальця. Віктор Морозов та Соломія Чубай
  • 15 вересня 2008 р. Вечір "Армія світла" відомого поета та письменника Костика Москальця. Віктор Морозов
  • 15 вересня 2008 р. Вечір "Армія світла" відомого поета та письменника Костика Москальця. Тарас Чубай

Остання подія XV національної книжкової виставки-продажу «Форуму видавців у Львові» та Третього міжнародного літературного фестивалю – вечір співаної поезії Костя Москальця зібрав учора аншлаг у театрі ім. М. Заньковецької, але сам автор через стан здоров’я побачити свого тріумфу не зміг, - про це сьогодні, 16 вересня, повідомив кореспондент ЗІКу.

Концерт, який вдалося так повноцінно організувати Соломії Чубай на підтримку 45-річного поета, есеїста та літературного критика, котрий одужує після операції на шлунку, мешкаючи в рідному селі Матіївці поблизу Батурина, провадив лауреат Національної премії ім. України Т.Шевченка Василь Герасим’юк. Столичний гість не тільки розповідав про колегу, а й читав його вірші із трьох тоненьких збірочок, які вмістилися у його нагрудній кишені. Утім обмаль виданого Костем Москальцем не позначається на добірності його поезії, через що цей вечір можна також вважати своєрідним виданням, яке репрезентує автора не менше ніж як реального претендента на Шевченківську премію з огляду на велику популярність його віршів, що стали піснями. Не в останню чергу це сталося завдяки українському перекладачу й співаку Віктору Морозову, із яким Костя Москальця лучить давнє знайомство та творча співпраця іще із часів активних гастролей львівського естрадного театру-студії «Не журись!».

Вийшовши на сцену після гурту «Файно», молоді музиканти якого також беруться виконувати пісні на слова Костя Москальця у своїй естетиці, Віктор Морозов одразу зірвав шквальні оплески залу, переповненого передчуттям насолоди від хітів, які відповідаючи запитам інтелігентної аудиторії до того, якою має бути пісня, здобули велику популярність серед слухачів. І Віктор Морозов не зрадив їхніх сподівань, перемежовуючи пісні розповідями про те, як творився перший альбом на слова Москальця і другий. На жаль, жодного примірника нового альбому «Армія світла» до Львова не прибуло. За словами Віктора Морозова, наклад CD має з’явитися незабаром, і це дасть ще одну змогу зробити репрезентацію дуже доброму альбому.

«Костик просто не вміє писати лажових творів, хоч як я його просив! Цікаво, що й альбом народжувався не звикло. Спершу в Костика була візія, як би то мав виглядати альбом «Армія світла», тож я спонукав його розпочати знову писати, бо мені було страшно, що після «Останньої зими», якою ми завершили попередній альбом «Треба встати і вийти», він нічого не писав 3 роки. І це подіяло: у Костика стали з’являтися пісні за піснями, він наспівував їх мені, пересилав тексти мейлами, я записував ці пісні із гуртом «Четвертий кут» і привозив переслуховувати автору. Одного разу коли привіз таку собі старосвітську баладу «Зірка» – її, до речі, дуже любить моя трирічна донька, бо вона також називається Зірка – Кость довго мовчав, і я подумав, що він не схвалює цього варіанту, можливо, провальної пісні, але коли Костик обернувся, я побачив в його очах сльози, – так його зворушила власна пісня!», – розповів Віктор Морозов, який додав до своєї концертної частини кілька гумористичних пісеньок авторства Костя Москальця та виконав одну пісню дуетом із Соломією Чубай, хоча, коли зважити на той щасливий стан, у якому тепер перебуває Соломія, то це було тріо, а не дует!

Другу частину цього тріумфального концерту забезпечив Тарас Чубай із «Плачем Єремії» та струнним квартетом «Віртуози Львова». Пояснивши, що поетика Костя Москальця багато в чому зазнала становлення через вплив поезії Грицька Чубая, який любив Костя і опікувався його літературною долею, Тарас Чубай виконав кілька композицій на слова батька. А потім, звучала «Золота трава», «Срібне, срібне поле» й славнозвісна «Вона», якою власне у відеозапису, демонстрованому на екран й розпочинався вечір. Кількахвилинні оплески, якими зал віддавав шану авторові цих пісень, змусили знову вийти на сцену Віктора Морозова та Тараса Чубая, з котрими публіка виконала разом «Оh, my dear Ukraine”.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-20 23:10 :27