Новини » Львів 31 серпня, 2008, 12:37
У Львові працівник ДАІ застосував сльозогінний газ проти водія, який відмовився вийти з авто

У Львові працівник ДАІ застосував сльозогінний газ проти водія, який відмовився вийти з авто. Подія сталася 28 серпня на вулиці Городоцькій неподалік від міського відділення ДАІ. Зупинившись на вимогу інспекторів, водій Святослав Літинський надав їм усі затребувані документи, однак даішники зажадали, щоб він вийшов із машини. Святослав відмовився, зауваживши, що протокол він може підписати і так. Відтак, працівники спробували його «викурити» із салону авто, застосувавши газовий балончик. Про це ЗІК сьогодні, 31 серпня, повідомив постраждалий Святослав Літинский зазначивши, що він написав скаргу на ім’я прокурора Львівської області.

Подамо текст заяви без змін зі збереженням стилістики:

«28 серпня 2008 року я їхав на автомобілі Рено Кангу, реєстраційний номер ВС 7289 АР. О 19:40 на вулиці Городоцькій 122 мене зупинили працівники ДАІ. Автомобіль працівників ДАІ був приватним: реєстраційний номер ВС 9797 ВС. Працівників ДАІ було декілька, до п’яти людей. Наводжу номерні знаки та прізвища працівників, номери яких я зміг переписати:
ЛВ 0641 - у управлінні державної автомобільної інспекції УМВСУ представився сержантом Припутою В.Б.
ЛВ 0682 - у управлінні державної автомобільної інспекції УМВСУ представився молодшим сержантом Баглаєм П.П.
На вимогу надати документи я надав свідоцтво про реєстрацію ТЗ, талон до посвідчення водія та посвідчення водія. Зупинку пояснили порушенням мною правил дорожнього руху. Попросили вийти з машини для оформлення протоколу. Я відмовився виходити з машини, пояснивши що можу підписати протокол сидячи в машині. Тоді працівники ДАІ попросили вийти з машини та продемонструвати мої речі у багажнику (конструкція машини Рено Кангу дозволяє вільно бачити всі речі що знаходяться у багажнику ззовні). Я повідомив що вийду з машини лише після того як ними буде наведено реквізити нормативного документу що зобов’язує мене показувати особисті речі без складання протоколу про огляд. Теж я пояснив що радо піду на огляд якщо буде складено протокол про огляд із двома пойнятими відповідно до статті 264 КУАП. На така моє прохання навести нормативний документ працівник ДАІ, номерний знак ЛВ 0641, відповів ненормативними словами, зміст яких можна коротко описати: «Ми тобі зараз таке покажемо».
Далі працівники ДАІ стали вимагати показати їм знак аварійної зупинки, потім аптечку, потім вогнегасник. Всі перелічені предмети я продемонстрував через вікно. Зразу після цього працівник ДАІ, номерний знак ЛВ 0641, просунув руку крізь приспущене вікно та застосував спецзасіб-газовий балончик невідомої мені марки, скерувавши його мені у обличчя та ліву частину шиї. Негайно після розпилення працівник з номерним знаком ЛВ 0682 сказав працівнику з номерним знаком ЛВ 0641 : «Та що ж ти робиш…», тим самим повідомивши його про неправомірність його дій.
Дія спеціального засобу проявилася на мені у формі подразнення слизової оболонки очей з сльозотечею та сильного подразнення верхніх дихальних шляхів, яке викликало сильний кашель.
Одразу після застосування спеціального засобу працівником ДАІ (біля 19:50) я зателефонував за номером 02, повідомив своє прізвище та паспортні дані, описав ситуацію та попросив допомогти мені захистити мої права та законні інтереси. Працівник внутрішніх справ, що підняв трубку, докладно розпитав про ситуацію, а потім просто поклав трубку, не відреагувавши на моє звернення.
Через декілька хвилин мені віддали мої документи та попрощалися так і не склавши жодного протоколу.
Я зателефонував за «телефоном довіри» за номером 2646941 в управління державної автомобільної інспекції УМВСУ у Львівській області, повідомив про ситуацію, одразу після чого приїхав і склав скаргу на Перфецького 19. Там вже були присутні вищезгадані працівники ДАІ разом з їх, як він представився, безпосереднім начальником. Працівники представилися та запитали мене чи ми б могли вирішити цю ситуацію без подавання скарги, на що я відповів негативно.

Про факт застосування спеціального засобу можуть посвідчити: І. С. А.,  (подані пасторні дані), Г. Я. П., (подані пасторні дані).


Прошу:
Перевірити правомірність дій працівника служби 02 який не відреагував на моє повідомлення.

Вжити заходів для притягнення до відповідальності згаданих працівників ДАІ.

У разі виявлення ознак правопорушення зі сторони працівників ДАІ зобов’язати керівний склад державної автомобільної інспекції УМВСУ у Львівській області провести роз’яснювальну роботу серед особового складу для недопущення подібних ситуацій у майбутньому.


29.08.2008. Літинський С.В.».

 

Додамо, що Святослав Літинський працює асистентом кафедри програмування ЛНУ імені Івана Франка. У телефонній розмові із кореспондентом ЗІКу він також зазначив, що під час зустрічі в обласному управлінні ДАІ даішники, які його зупинили, відмовилися від того, що вони застосували проти нього сльозогінний газ. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-15 21:44 :11