четвер, 28 серпня, 2008, 15:59 Суспільство
Цьогоріч літературна премія ім. Антонича вручатиметься уп’ятнадцяте

Першого вересня закінчується прийом матеріалів на конкурс на здобуття літературної премії імені Богдана-Ігоря Антонича «Привітання життя». Як розповів один із організаторів конкурсу директор видавництва «Каменяр» Дмиро Сапіга, цей рік особливий, адже премію вручатимуть у п’ятнадцятий раз. Про це сьогодні, 28 серпня, повідомив корреспондент ЗІКу.

Протягом усіх цих років, як зазначив Дмитро Сапіга, лауреатами премії були представники з цілої України, за винятком, Луганської області та Криму. Також брали участь молоді поети із зарубіжжя – із Естонії, Канади, США. Запрошення до участі у конкурсі організатори надсилають у всі обласні організації Спілки письменників України.

Після цього працюватиме незалежне журі, яке визначить авторів трьох найкращих збірок. Урочисте вручення літературної премії традиційно відбувається 5 жовтня – у день народження великого українського поета.

Як підкреслює Дмитро Сапіга, наступний – 2009 рік – ювілейний. Ми відзначатимемо 100-річчя від дня народження великого українського поета Богдана-Ігоря Антонича. Тому в палітрі багатьох інших заходів, які будуть присвячені цій даті, вручення літературної премії посяде своє місце і організатори готуються до цього конкурсу по особливому.

Довідка.

Літературну премію імені Богдана-Ігоря Антонича «Привітання життя» заснували Всеукраїнське державне багатопрофільне видавництво «Каменяр», ВАТ «Львівська книжкова фабрика «Атлас», Львівський палац мистецтв, Міжнародний інститут культури, науки і зв’язків із діаспорою Національного університету «Львівська політехніка».

Ця премія присуджується молодим авторам, які творять українською мовою, за найкращу поетичну збірку, позначену високим художнім рівнем та правдивим і яскравим відтворенням проблем історії та сьогодення, утвердженням ідей національної самобутності, засад високої моральності.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-06-21 20:32 :51