Новини » Суспільство 21 серпня, 2008, 9:39
Серпневе затишшя львівського «Кабінету» порушив молодий і фантастичний Тарас Микітчак

Учора, 20 серпня, у літературній кав’ярні «Кабінет» відбулася зустріч львівських митців з письменником-романістом, переможцем конкурсу «Коронація слова-2007» Тарасом Микітчаком. На заході 28-річний письменник презентував свій перший опублікований твір «Долина єдиної дороги» та обговорив проблеми жанру фентезі. Про це повідомив кореспондент ЗІКу.

Координатор літературних зустрічей МО «Дзиґа» літературної кав’ярні «Кабінет» Юрій Кучерявий зазначив, що зустріч з письменником стилю фентезі Микітчаком продовжує у «Кабінеті» традиційні літературні дискусії, адже у «Кабінеті» був період «літературного» затишшя.

«Чому ми вирішили зустрітися саме з Микітчаком, – пояснює Юрій Кучерявий. – По-перше, він є одним з лауреатів конкурсу «Коронація слова». По-друге, Микітчак – молодий прозаїк, який отримав визнання на всеукраїнському рівні. В Україні бракує прозаїків молодого покоління. Тим паче, Микітчак працює у не надто поширеному в Україні жанрі – фентезі».

Зокрема, Тарас Микітчак обговорив з львівськими митцями перспективи розвитку жанру фентезі. В українській літературі цей жанр широко не представлений, хоча у світі такі твори користуються популярністю.

«Проблема у тому, що у літературних колах фентезі вважають другосортним чтивом, – розповідає письменник. – Натомість існує чимало російських низькопропробних творів стилю фентезі, яких читають із задоволенням. На жаль, в Україні ще не має власного продукту – творів фентезі. Молодих письменників, які пробують писати у цьому стилі чомусь не сприймають, називаючи це «несерйозною писаниною». На мою думку, через це жанр й кульгає».

За словами Тараса Микітчака, фентезі має перспективи розвитку в Україні. Якщо провести соціологічні опитування, то чимало українців скажуть, що їм бракує якісних творів стилю фантастики, містики, – переконує письменник. Однак, для популяризації жанру необхідно розв’язати проблеми літературного ринку, популяризувати новітні жанри.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-22 09:48 :30