п'ятниця, 15 серпня, 2008, 17:47 Львів
Прем’єр-міністр повинен керуватись національними інтересами, а не електоральними перспективами, – ГК «За Кавказ без війни»

Громадський Комітет «За Кавказ без війни!» виступив із заявою, в якій рішуче засудив «агресивні, загарбницькі дії Російської Федерації, яка прикриваючись миротворчою риторикою, вдалась до військової агресії проти грузинського народу». Комітет звертається до Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко з вимогою озвучити свою чітку позицію щодо подій в Грузії. Про це ЗІК сьогодні, 15 серпня, повідомила прес-служба ГК «За Кавказ без війни!».

Подаємо заяву у повному обсязі:

«Ми засуджуємо застосування сили проти мирного населення, незалежно від національної приналежності.

Ми акцентуємо, що незважаючи на оголошення презедентом Дмитром Медвєдєвим про завершення військової кампанії на території Грузії, війна триває і територіальна цілісність та незалежність грузинської держави знаходяться під загрозою.

Наголошуємо на тому, що Росія, залучивши до участі у військових діях проти Грузії, Чорноморський Флот, фактично порушила нейтральний статус України, закріплений українською Конституцією, а відтак створивши загрозу національній безпеці України.

Громадський Комітет «За Кавказ без війни!» звертається до українського Уряду та, в першу чергу, до прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко озвучити свою чітку позицію щодо подій в Грузії. Ми розуміємо, що озвучування зовнішньої політики є прерогативою Президента України та Міністра Закордонних Справ, однак ситуація, що склалась на Кавказі вимагає чіткої консолідації усіх гілок влади. Оскільки, мова йде не про здобуття електоральної підтримки, а про захист національних інтересів.

Крім того, ми закликаємо Уряд надати Грузії гуманітарну допомогу для відновлення грузинської економіки, адже увесь необхідний ресурс знаходиться в руках Уряду.

Ми також звертаємось до представників парламентської більшості, керуючись не майбутніми виборами, які незабаром чекають на Україну, а гуманізмом і духом солідарності, чітко окреслити позицію Урядової коаліції щодо подій в Грузії».

Довідка.

Громадський комітет «Кавказ без війни» був створений 11 серпня 2008 року, в який увійшли понад 17 громадських організацій та об’єднань, які засуджують агресивні військові дії Росії по відношенню до суверенної грузинської держави. Співкоординатори: з грузинської сторони – Гоча Дадивадзе, з української – Андрій Юсов.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-16 11:56 :19