Новини » Суспільство 11 липня, 2008, 9:11
Роботу львівського скульптора Володимира Ропецького встановлять у козацькому Батурині

Львівський скульптор, заслужений діяч мистецтв України Володимир Ропецький взяв участь у Міжнародному скульптурному симпозіумі «Батурин-2008», який нещодавно завершився у м.Седнів Чернігівської області і проходив за підтримки Президента України Віктора Ющенка, за сприяння Чернігівської обласної державної адміністрації. Про це сьогодні, 11 липня, повідомив кореспондент ЗІКу.

До участі були запрошені 23 скульптори, провідні митці зі світовим ім’ям, члени Спілки художників України, Канади, Грузії та США, народні та заслужені діячі мистецтв. Організатором і керівником Міжнародного симпозіуму скульпторів виступив Юлій Синькевич.

Як розповів Володимир Ропецький, "ми рубали камінь для гетьманської столиці у Седневі". Метою симпозіуму було створення парку сучасної скульптури європейського рівня і європейського значення. Як пам’ять про страшну трагедію 1708 року, про героїчну боротьбу українського народу за незалежність України, вшанування пам’яті видатного гетьмана Івана Мазепи.

Розповідаючи про свою участь у цьому симпозіумі, Володимир Ропецький відзначив дуже вдало організований напрямок використання результатів симпозіуму – у його результаті отримали 23 твори. Кожен твір – надзвичайно змістовний. У ньому відображено не лише трагедію українського народу (на початку листопада 1708 року у Батурині російські війська під керівництвом Меншикова вирізали близько 23 тисяч батурян, серед них і козаки, і мирні громадяни – і немовлята, і люди похилого віку). У багатьох творах учасників симпозіуму ця трагедія відображалася через безсмертя українського духу. У творі Миколи Білака – політ українського духу у вічність відображений у польоті птаха, який зринає у небеса. До кожного із творів Олеся Мудрак написала дуже вдалі поетичні рядки.

Робота Володимира Ропецького має назву "Українське воскресіння". Композиція складається із кількох компонентів. Духи, обереги на столі братерства. Посередині – писанка як символ єдиноначалія, як джерело вічності нашої.

Загалом враження від симпозіуму у Володимира Ропецького залишилися величаві. Особливо він відзначив дуже добру організацію Чернігівської ОДА.

Усі роботи будуть виставлені у Батурині. У жовтні-листопаді цього року Україна відзначатиме 300-річчя Батуринської трагедії. До цього часу плануються завершення робіт, які проводяться під безпосереднім керівництвом Президента України Віктора Ющенка – роботи із відновлення Батурина – колишньої козацької столиці, відродження заповідника "Гетьманська столиця".

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-19 01:35 :08