Новини » Львів 9 липня, 2008, 19:00
Завтра у Львові з’ясують, хто відповість за провал «Євро-2012»: Садовий чи депутати?

Завтра, 10 липня, відбудеться чергова сесія Львівської міської ради. Серед найголовніших питань – будівництво стадіону до «Євро-2012» та передання комплексу стадіону «Україна» в оренду ФК «Карпати». З цього приводу ЗІК опитав представників фракцій. Спільна оцінка така: міський голова Львова Андрій Садовий провалив підготовку Львова до «Євро-2012», згайнувавши рік на голослівні заяви та пусті прожекти, а тепер взявся за давно очевидну річ, з якої треба було починати: за переговори з ФК «Карпатами» та Петром Димінським, щоб вони виступили інвестором нового стадіону. Депутати готові пристати на такий варіант, який до того ж називають єдино можливим способом зберегти «Євро» для Львова. Водночас депутати жадають, щоб Садовий відповів на сесії на незручні запитання, яких назбиралося чимало. А також – щоб інвестиційна угода з «Карпатами» була підписана прозоро та відкрито.

Володимир Гірняк, секретар фракції УНП:

«Хотілося б почути умови ФК «Карпати», за якими вони будуватимуть у Львові стадіон до «Євро-2012», якщо завтра, 10 липня, під час сесії Львівської міськради їм буде передано комплекс «Україна». Очевидно, що клуб – не благодійна організація і рахує гроші. Хотілося б, щоб усе відбувалося чітко і прозоро, а про усі подробиці переговорів міської влади з почесним президентом «Карпат» Петром Димінським знав не тільки наш міський голова, який загнав місто в руїну і завалив підготовку до «Євро-2012», але й широкий загал. Депутатам не подобається, що цей процес триває кулуарно

Взагалі, на мою думку, представники ФК «Карпати» повинні вести переговори з представниками ради, а мера Садового, можливо, взагалі варто усунути від цього процесу». Нехай Садовий піариться на «Свободі слова» і хай попросить вибачення перед громадою за те, що він начудив за рік з підготовкою до «Євро-2012.

Я тішуся, що до нашого міського голови нарешті дійшло, що іншого варіанту нема – стадіон будуватиме футбольний клуб «Карпати». Витративши величезні кошти на утримання штату департаменту «Євро-2012», на організацію конкурсу, Садовий нарешті зрозумів, що стадіон до «Євро-2012» у Львові має будувати саме ФК «Карпати»,і, слава Богу, що Петро Димінський погодився це робити.

До того ж я хотів би почути окремий звіт міського голови на сесії Львівської міської ради щодо того, чому оголошували переможця інвестиційного конкурсу, а насправді вибрали будівельника.

Також хочу наголосити, що депутати не братимуть кредит у сумі понад 1 млрд грн на підготовку міста до «Євро-2012», оскільки це злочин проти міста.

Василь Трач, голова фракції «Наша Україна»:

«Міська рада оголошувала інвестиційний конкурс, за його результатами Садовий нам казав, що «Альпіна» буде інвестором. Однак мер ні словом не обмовився, за яким механізмом тепер інвестором має бути ФК «Карпати. Незважаючи на це, дуже ймовірним є юридичне оформлення домовленості між ФК «Карпати» і «Альпіною» про інвестування у стадіони до «Євро-2012».

Петро Адамик, голова фракції ГП «Пора»:

«Ми й так збиралися віддати комплекс «Україна» ФК «Карпати», але якщо за це клуб у Львові ще й стадіон до «Євро-2012» збудує, це взагалі прекрасно! Рішення нашої фракції голосувати за це питання наразі ще нема, але я ввечері буду переконувати своїх депутатів проголосувати цю ухвалу… Садовий, «Альпіна» та Петро Димінський приречені домовитись і підписати інвестиційну угоду. Адже як Димінський з «Карпатами», так і влада мають спільні інтереси і зацікавлені у цьому стадіоні. Своєю чергою «Альпіна»  заробить на проекті 40 млн грн, які ми їй зарезервували. Крім того, місто має надати інвестору всі необхідні майнові права на землю, на приміщення тощо. Це буде правильно!»

Юрій Гудима, голова фракції БЮТ:

«Наразі ми не бачили проекту ухвали про передачу комплексу «Україна» «Карпатам». Майже рік влада каже, що стадіон будуватиме «Альпіна», тепер кажуть, що Петро Петрович (Димінський, – ЗІК.). Нехай Димінський будує стадіон, але будує вже, бо Садовий тягне час з інвесторами з незрозумілих причин! Садовий дотягнув до того, що вже нема коли кашлянути, а інвестора і далі нема. У вересні приїде інспекція УЄФА і невідомо, як це все закінчиться. Тому ми готові працювати без канікул, щоб вирішити усі необхідні для підготовки до «Євро-2012» питання, щоб почути від Садового, хто ж інвестор у Львові. Але тут усе залежить від Андрія Івановича».

Василь Павлюк, голова фракції ВО «Свобода»:

«Фракція ВО «Свобода» підтримає це питання за таких розкладів: щоб наступного дня місто увійшло до співзасновників клубу «Карпати». Тому, відповідно, спільно б працювали над розбудовою «України» та інфраструктури довкола стадіону, а також нового стадіну до «Євро-2012». Це хороша пропозиція, адже рік вже втратили через ігрища людей, які відповідають за підготовку до чемпіонату. Цей проект якнайшвидше треба втілити життя.

Ми також завтра поставимо Андрію Івановичу дуже багато запитань, зокрема, попросимо його офіційно назвати ім’я інвестора стадіону, умови переговорів з Петром Димінським. Адже зараз ці деталі, як кажуть наші сусіди, покриті мраком».

Довідка ЗІКу.

Т. в. о. голови Львівської ОДА Микола Кміть збирається завтра відвідати сесію Львівської міської ради. Зокрема, його цікавлять питання щодо виходу ФК «Львів» у прем’єр-лігу та передачі ФК «Карпати» комплексу стадіону «Україна». Микола Кміть переконаний, що завтра на сесії Львівської міськради ще не буде названо імені інвестора стадіону на  у Львові. Натомість  Льівська міська рада таки виконає своє зобов’язання і передасть «Карпатам» в оренду стадіон «Україна» і земельну ділянку на вул. Липова Алея.

Минулого тижня почесний президент футбольного клубу «Карпати» Петро Димінський  звернувся до міського голови Львова Андрія Садового з листом, у якому запропонував інвестувати кошти у будівництво стадіону на вул. Стрийській – вул. Кільцевій. Натомість головною умовою, за якої можливе таке фінансування, є виконання Львівської міської радою свого попереднього зобов’язання перед ФК «Карпати» –  передача футбольному клубу в оренду на 10 роківкомплексу  стадіону «Україна».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-21 01:26 :45