Новини » Суспільство 25 червня, 2008, 18:22
Скандал із закупівлями книжок до бібліотечних фондів не вичерпується

Директор львівського видавництва «Кальварія» Анетта Антонечко оприлюднила список видавництв та їхньої продукції, що став каменем спотикання між книгорозповсюджувачами та керівниками управління культури і туризму Львівської міськради, яка цього року вперше вирішила поповнювати фонди громадських бібліотек оминаючи посередників, - свій погляд на цю проблему Анетта Антоненко виклала у листі, заадресованому місцевим ЗМІ.

Оскільки вперше з міського бюджету на поповнення бібліотечних фондів було виділено 531 тис. грн і група видавців виступила з ініціативою формування списку книжок для такої закупівлі без посередників, то функцію формування такої єдиної пропозиції від видавництв для управління культури і туризму львівської міської ради взяв на себе виконавчий директор видавництва «Кальварія» Юрій Сокирка, – пояснила Анетта Антоненко.

За її словами, у списках літератури, поданих виконавчим директором видавництва «Кальварія» Юрієм Сокиркою, частка книжок видавництва «Кальварія» у грошовому еквіваленті становить тільки 8 відсотків від загальної суми. Решту асортименту складають книжки таких видавництв, як «А-БАБА-ГАЛАМАГА», «Аверс», «Видавництво Старого Лева», «Галицька видавнича спілка», «Знання», «Лілея-НВ», «Літопис», «Основи», «Піраміда», «Свічадо», «ФАКТ», Центр дослідження визвольного руху.

«Кальварія» пропонує львівським бібліотекам такі книжки: Володимир Дмитренко «Розвідка та інші таємні служби Стародавнього Риму і його супротивників» (2008 рік, книжка не має світових аналогів), Даніель Бовуа «Російська влада і польська шляхта в Україні» (2007 рік, лекцію цього найбільшого знавця історії україно-польських стосунків добре пам’ятають ті львів’яни, яким вдалось її послухати), Федеріко Гарсія Лорка «Вибрані поезії» (2008 рік, перше найбільш повне видання вибраних поезій Поета, якому у 2008 році виповнюється 110 років від дня народження), Войцех Кучок «Гівнюк» (2007 рік, роман наймолодшого володаря найпрестижнішої літературної премії Польщі NIKE), Iен Мак’юен «Спокута» (2008), «Субота» (2007) — два найкращих романи сучасного британського письменника №1 тощо. Окрім того, як завжди, «Кальварія» пропонує якісну сучасну українську художню літературу: Леонід Кононович «Тема для медитації» (2006), Тетяна Винокурова-Садиченко «Жарт другий. Квіт папороті» (2007), Євгенія Кононенко «Імітація» (2008, вид. 2-е, виправлене) тощо. Також, «Кальварія», нарешті, пропонує і якісну дитячу літературу: Еріх Кестнер «35 травня» (2008), Рената Вельш «Вампірятко» (2006), Болеслав Лесмян «Пригоди Синдбада Мореплавця» (2007), Отфрід Пройслер «Крабат» (2006). Більшість із перерахованих титулів українською мовою вийшли вперше...

На думку Анетти Антоненко, закиди голови Асоціації книговидавців та книгородзповсюджувачів Львівщини Михайла Ватуляка на адресу «Кальварії» у не прозорих правилах закупівлі є надуманими й імовірно викликані тим, що в останні роки «тендери» на постачання книжок (за бюджетні кошти) у бібліотеки Львівщини «вигравав» сам пан Михайло Ватуляк, який уособлював посередницькі фірми «Книжкові джерела», «Книгообрій», ПП Ватуляк.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-21 02:37 :52