Новини » Регіони 19 червня, 2008, 12:38
Луцька міськрада вимагає від Кабміну згоди на перейменування Меморіалу Вічної Слави

Луцькі депутати таки хочуть перейменувати Меморіал Вічної Слави у місті - вони підтримали звернення з цього приводу члена фракції «Наша Україна» Любові Ганейчук до Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, – повідомив 19 червня ЗІК.

Зі зверненням до Прем’єр-міністра України про перейменування Меморіалу Вічної Слави на Меморіал Пам’яті виступила представниця фракції «Наша Україна» Любов Ганейчук. Вона обґрунтувала потребу зміни назви тим, що меморіал – пам’ятка не тільки Другої світової війни.

Як йдеться у запиті, на Меморіальному комплексі розміщені пам’ятні знаки воїнам-інтернаціоналістам, жертвам насильницької депортації холмських українців у 1944 році. Також будується пам’ятник Жертвам Чорнобиля. До того ж, Меморіал виник на місці старого польського кладовища, яке за радянських часів було знищене.

Важко іменувати цю історичну пам’ятку Меморіалом Вічної Слави, це, швидше, місце скорботи, – зауважила Любов Ганейчук.

Довідка ЗІКу.

Під час сесії 6 грудня 2007 року депутати Луцької міськради перейменували Меморіал Вічної Слави на Меморіал Пам’яті. Проти виступили представники ветеранських організацій, а також Волинська ОДА. Зокрема заступник начальника обласного управління культури та туризму Василь Ворон заявив, що перейменування пам’яток національного значення – це прерогатива не міської влади, а Кабміну. Окрім того, голова Волинської ОДА Микола Романюк зазначив, що не вважає такі кроки толерантними.

У березні 2007 року до конфлікту навколо перейменування Луцькою міськрадою Меморіалу Вічної Слави на Меморіал Пам’яті втрутилася прокуратура. Луцький прокурор Олексій Решетник вніс на рішення сесії міськради подання щодо усунення порушень Закону України «Про охорону культурної спадщини». В документі йдеться, що прийняте міською радою рішення про перейменування Меморіалу Вічної Слави у Меморіал Пам’яті є незаконним, оскільки воно суперечить вимогам чинного законодавства. Однак міськрада лише взяла подання до уваги.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-17 20:32 :34