Новини » Регіони 11 червня, 2008, 10:11
На прапорі Глибоцького району – жезл бога торгівлі Меркурія
На прапорі Глибоцького району – жезл бога торгівлі Меркурія
На прапорі Глибоцького району – жезл бога торгівлі Меркурія

Понад 9 місяців місцева геральдична комісія розробляла герб і прапор Глибоцького району, які затверджено на останній сесії районної ради.

В основу герба Глибоцького району покладено щит іспанської форми із заокругленою нижньою частиною, де на блакитному полі розміщені золотий хрест, а під ним – золоті букові горішки та листочки.

Ліве поле – розділене 4 рази на 3 срібні та 2 зелені поля, на яких по середині намальована дубова гілка.

Щит вписано у декоративний картуш золотим вінцем. Нижня частина картуша оточена вінком золотих колосків пшениці.

Блакитне поле щита – символізує мирне небо, славу, честь та показує шлях до піднесеного, ідеального, величного, а золотий хрест на гербі вміщено як символ належності більшості населення району до християнства і виступає в якості захисника народу, його культури та віри від ворогів.

Букові горішки – елемент герба області, що підкреслює приналежність району до Буковини. Білий (срібний) колір щита – означає толерантність та чистоту намірів, що говорить про мирне співіснування різних національностей.

Зелений колір – символізує відродження, пробудження, волю, радість, а дубова гілка – означає міць, силу, могутність та витривалість. Також враховано, що дуб, як символ, дуже часто зустрічається в українських та румуно-молдовських легендах.

Стилізовані колоски пшениці – є символом хліборобського краю, достатку та впевненості, а 38 зернят на колосках – представляють 38 територіальних громад району.

Зображення герба у картуші з вінцем розміщено також на офіційному прапорі району, який складено з вертикальної червоної смуги та п’яти горизонтальних смуг – синьої, жовтої, зеленої, жовтої та синьої. На червоній смузі зображений жовтий кадуцей (жезл із крилами, перевитий 2 зміями).

Полотнище прапора виконане з використанням 4-х геральдичних кольорів і кольору шляхетського металу, що означають:

– жовто-блакитний у формі смуги – символ належності до України;

– зелений – символ надії, достатку, волі, радості, підкреслює багатство навколишньої природи Глибоччини;

– червоний – означає хоробрість, мужність, безстрашність;

– кадуцей (золотий) – жезл бога торгівлі Меркурія вказує на минуле і сьогодення Глибоцького району, а також свідчить про першу митницю на Буковині та про торгівельні шляхи, які проходять через район.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-22 10:52 :03