Новини » Суспільство

Музична династія сім’ї Романа Кофмана відкриє фестиваль «Віртуози»! Фото

12 травня 2008 р. Прес-конференція з нагоди проведення XXVII Міжнародного фестивалю музичного мистецтва «Віртуози», який триватиме 15-31 травня

Два перші вечори міжнародного фестивалю музичного мистецтва «Віртуози», який розпочнеться у п’ятницю, 16 травня, у Львові, прикрасять своєю участю Роман Кофман та Мар’яна Сабліна, - про це йшлося сьогодні, 12 травня, на прес-конференції за участю директора Львівської філармонії Володимира Сивохопа, головного диригента боннського симфонічного оркестру та Оперного театру народного артиста України професора Романа Кофмана, його доньки - керівника київського дитячого хору «Щедрик» Мар’яни Сабліної та її чоловіка – головного диригента академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії Айдара Торибаєва.

За словами Володимира Сивохопа, репрезентація музичних династій – давня і добра традиція фестивалю «Віртуози», який вже також став однією із яскравих традицій Львова, залишившись йому у спадок від «ностальгійних часів». Так, на попередніх «Віртуозах» були репрезентовані сестри Пасічник, творчі сім’ї Пилатюків, Драганів та інших «галицьких патріарших доми». Цього разу на фестивалі виступить визначна українська музична родина: Роман Кофман, Мар’яна Сабліна та Айдар Торибаєв.

Маестро Роман Кофман зізнався, що йому нелегко було дати згоду на участь у цьому проекті «для серця», оскільки він обмежений у часі режисерськими репетиціями нової постановки «Пікової дами» в Боннській опері. Програму інавгураційного фестивального концерту Роман Кофман уклав після консультацій із головним диригентом на мистецьким керівником Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії Айдаром Торибаєвим, який, як пожартував маестро, за сумісництвом є також головним зятем у його родині. «Із десятка різних можливих варіантів я спинився на цьому, бо він охоплює музику різного жанру, різного складу, для публіки з різними смаками. Звучатиме «Серенада» для струнних Е.Елгара, «Три маленькі літургії на честь Божого Ісуса» О.Мессіана та Перша симфонія Г. Малера «Титан». Музику Мессіана разом із піаністом Йожефом Ермінем виконає замість жіночого дитячий хор «Щедрик», який свого часу створила моя дружина Ірина, а тепер провадить донька Мар’яна», – сказав Роман Кофман.

«До речі, сам Мессіана слухав платівку із цими творами, записаними 1984 року на фірмі «Мелодія» – це була моя перша робота», – уточнила Мар’яна Сабіна.

Маестро пригадав свої попередні виступи у Львові: 10 років тому він був художнім керівником великого проекту «Гранди мистецтва», де диригував збірним фестивальним оркестром, а 2004 року привозив Боннський симфонічний оркестр. Як зізнався Роман Кофман, цього року завершується його п’ятирічний контракт із Бонном «За два роки до завершення контракту я мав підтвердити свою згоду на його продовження, але я вирішив – «знову на свободу», це велика відповідальна робота, яка не дозволяла мені часто бачитися із сім’єю не те що на сцені, а й у приватному спілкуванні. Думаю, що з наступного сезону ми виступатимемо разом частіше. Мрію рік перепочити, у спілкуванні з іншими оркестрами, львівський, яким я до, речі диригуватиму вперше, буде вже 74 з черги. На літературну творчість Бонн також не залишав часу, хоча нещодавно була перевидана моя «Книга НеБуття» й у голові визріла ідея нової – «Як я жив за німців»», – сказав Роман Кофман.

На думку поважаного диригента, за тих дві репетиції, що він уже поспілкувався із АСОЛФ, що працюють під керівництвом його зятя Айдара Торибаєва, «триває інтенсивний процес підготовки до концерту, оркестранти ентузіастичні, з живими очима й бажанням грати сьогодні краще ніж учора. А це зовсім не часто зустрінеш серед українських оркестрів, де багато таких, які зупинилися на місці і не виказують бажання творчо зростати. Хочу вірити, що ваш оркестр вже не буде відкочуватися назад», – таким було побажання Роман Кофмана, який після інавгураційного фестивального концерту диригуватиму у Львові київським камерним оркестром та камерним хором «Кредо», що виконають оперу Г.Персела «Дідона і Еней».

 

Фото: Юрко МориквасLoading...