середа, 7 травня, 2008, 18:44 Львів
Вандали зневажили у Львові пам’ятник Степанові. Не Бандері
  • 7 травня 2008 р. Пам’ятник письменникові Степанові Тудору, у Львові, невідомі особи облили білою фарбою.
  • 7 травня 2008 р. Пам’ятник письменникові Степанові Тудору, у Львові, невідомі особи облили білою фарбою.

Пам’ятник письменникові лівих переконань Степанові Тудору, що в центрі Львова, невідомі особи облили білою фарбою, – про це сьогодні, 7 травня, повідомив кореспондент ЗІКу.

Степан Тудор творив у 1920—30-их  роках як письменник, що симпатизував рухові робітничого класу, однак відзначався добрим естетичним чуттям і гарно відгукувався про творчість такого любленого львівською інтелігенцією поета, як Богдан Ігор Антонич. Свого часу, коли у Львові не було жодного  вшанування пам’яті Б І Антонича у пластиці, під пам’ятником Тудору збиралися шанувальники творчості співця «Зеленої євангелії» на антоничівські читання. Згодом ці неформальні зібрання переросли у тисячні мітинги, які за часів горбачовської перебудови дали поштовх до заснування Народного руху України, політичної сили яка щонайбільше спричинилася до незалежності України. Чи не тому  факт існування пам’ятника Степанові Тудору ніколи не зазнавав суспільної ревізії   за роки незалежності, навіть з боку найрадикальніших націоналістичних згромаджень.

Довідка ЗІКу.

Тудор (справжнє прізвище Олексюк) Степан (1892 — 1941), письм., публіцист і ком. діяч у Галичині. Народився в с. Поникві на Львівщині. За першої світової війни бувши вояком австр. армії, попав у рос. полон і до 1923 жив на сов. Україні. Повернувшись до Галичини, закінчив  Львівськеий університет (1926) і став активним діячем ком. руху. Один з організаторів літ. групи «Горно» і ред. ж. «Вікна». У 1939 Т. привітав сов. окупацію Зах. України, став чл. правління Львівського відділу Спілки письм. України, керівником Львівської філії Інституту літератури АН УРСР тощо. Друкуватися Т. почав 1925; кн. прози: зб. «Народження» (1929), повість «Молочне божевілля» (1930) і високо цінована в сов. літературознавстві сатирична повість-памфлет «День отця Сойки» (1932-41), спрямована проти кат. духівництва і нац. руху в Галичині. Крім того, поезії, літ.-критичні, філософічні й публіцистичні ст. в ком. пресі. (Вікіпедія).

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-18 03:27 :38