Новини » Львів 1 квітня, 2008, 11:56
Школі в Старосамбірському районі, в якій навчався герой Крут Григорій Піпський, присвоєно його ім’я

Сесія Старосамбірської районної ради ухвалила рішення, яким Нижанковицькій ЗСШ присвоїла ім’я героя Крут Григорія Піпського. Саме цей колишній учень, який залишився у числі живих після нерівного й кровопролитного бою юнаків з озброєною до зубів російською армією Муравйова, перед розстрілом заспівав «Ще не вмерла Україна». Про це сьогодні, 1 квітня, повідомив кореспондент ЗІКу.

За словами начальника відділу освіти РДА Ореста Бонка, у районі школам присвоюються ім’я знаменитих земляків. Так, школа села Коблого, має ім’я священика, відомого письменника співця бойківського краю Юрія Кміта, а с. Стрільбичі – священика, активіста громадського життя Івана Яворського.

Село Стрілки може гордитися тим, що там служив на парафії священик Михайло Вербицький – автор музики до слів Державного гімну «Ще не вмерла Україна». Тутешня школа названа на його.

У назві школи с.Старої Солі увічнено ім’я незламного борця за волю України В’ячеслава Чорновола, який тут мав першу свою зустріч з людьми одразу після обрання його народним депутатом та головою Львівської обласної ради, а у с.Бусовиському школа названа на честь головного командира УПА Романа Шухевича. Йому під час бойової операції в далекому 1944-му довелося таємно переховуватися в одній із хат цього села.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-19 00:18 :00