Новини » Суспільство 26 березня, 2008, 16:46
На Тернопільщині видадуть Книгу пам’яті учасників Афганської війни - уродженців області

У Тернопільській області планують видати Книгу пам’яті учасників Афганської війни - уродженців області, - повідомили 26 березня ЗІКу у прес-службі Тернопільської облдержадміністрації.

Упродовж 2008 року заплановано сформувати поіменний список учасників Афганської війни - вихідців з Тернопільщини, зібрати спогади ветеранів-очевидців і до 1 грудня видати пілотний примірник такої Книги пам’яті.

Книгу буде створено з метою належного вшанування учасників Афганської війни та з нагоди 20-ї річниці цих подій.

До участі у роботі над виданням, окрім фахівців облдержадміністрації та райдержадміністрацій, виконкому Тернопільської міської ради долучаться й представники обласного військового комісаріату, обласного відділення Української спілки воїнів Афганістану, обласної організації Національної спілки письменників України, обласної організації ветеранів України, обласного відділення Конгресу української інтелігенції, обласного відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів.

Довідка ЗІКу.

За офіційними даними, війна в Афганістані коштувала життя 14 тисячам радянських солдатів. Українців серед них було 3280. Понад 7 тисяч учасників бойових дій в Афганістані повернулися додому інвалідами, понад 4 тисячі померли після війни від ран і тяжких недуг.

У афганській кампанії брали участь понад 1700 мешканців Тернопільщини. З них - 51 солдат загинув на землі Афганістану. Зараз в області мешкає понад 1600 воїнів-афганців.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-19 00:18 :35