Новини » Спорт 17 березня, 2008, 15:07
Львівські кендоїсти отримали спорядження для занять від Посла Японії в Україні

Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні п. Муцуо Мабучі вручив спорядження для занять японським мистецтвом фехтування бамбуковими мечами – кендо та обладунків (кендо-гу), надані Всеяпонською федерацією Кендо керівництву Київської федерації Кендо. Не оминула допомога й Львів. Про це, 17 березня розповів кореспондентові ЗІКу Ігор Зорій, майстер іайдо (4 дан), кендо (1 дан) та каратедо (1 дан) клубу японських бойових мистецтв, відомий перекладач, викладач японської мови у Львівському національному університеті ім. Івана Франка та Національному університеті «Львівська політехніка».

Зокрема, Київській організації Кендо було передано захисний обладунок (шоломи, кіраси, протектори та рукавиці), бамбукові мечі (шінай) та кілька комплектів одягу для занять кендо.

На церемонію вручення обладунків та спорядження для занять кендо було запрошено представників регіональних клубів кендо в Україні. Зокрема, на церемонії були представники із Мукачевого, Тернополя, Луцька, Кременчука та Криму. Було запрошено і представників зі Львова, адже львів’яни, зокрема Ігор Зорій, заклав фундамент перемовин із Всеяпонською федерацією Кендо та Міжнародною федерацією Кендо у Японії. «Літом, минулого року я був у Японії, де мав перемовини з відповідальними представниками Всеяпонської федерації Кендо. Після повернення в Україну я був посередником між Президентом Київської федерації Кендо паном Ґодаєм Хірокі та представниками Всеяпонської федерації Кендо, – розповідає Ігор Зорій. – Ці перемовини я здійснював завдяки своєму вчителі та наставникові в Японії, майстру кендо (5 дан - Кьоші) та іайдо (8 дан) Ханші Ямадзакі Такашіґе. Саме завдяки йому ми зараз маємо таку тісну співпрацю із країною Вранішньої Зорі. На Львів надійшла дещиця цієї допомоги від Всеяпонської федерації Кендо, яка дозволить львів’янам гідно займатись цим видом бойового мистецтва і брати участь у змаганнях з кендо».

Також Ігор Зорій розповів, що у Львові було проведено показові виступи занять з кендо, спрямовані на популяризацію цього виду спорту в Україні. Пан Ігор долучився до реалізації цієї ідеї у Львові. Минулого тижня до міста Лева приїжджав п. Мацумото Шьотаро (4 дан з кендо і 3 дан з іайдо), учень відомого Ханші Ямадзакі Такашіґе. Мацумото Шьотаро чотири дні проводив у Львові семінар з кендо та іайдо (мистецтво блискавичного виймання меча). Пан Мацумоцо подарував кожному львів’янину, причетному до кендо, по бамбуковому мечу (усього 10 мечів), два з яких поїхали у місто Мукачево до тамтешніх керівників секцій кендо. А 11 березня японець провів показові виступи у стінах Франкового університету. Попри спонтанний характер показових виступів у стінах Львівського національного університету імені Івана Франка, організатори залишились задоволеними.

«Нам сприяють у розвитку кендо для того, щоб ми розвивалися у правильному напрямку: не у плані комерціалізації та роздмухування своєї пихи, а в керунку розвитку наших чеснот і благородства», – наголосив Ігор Зорій.

Довідка ЗІКу.

За підсумками 2007 року Україна стала однією з шести країн світу, які удостоїлися подібної підтримки з боку Всеяпонської федерації кендо (All Japan Kendo Federation). З проведеного заходу можна зробити висновок, що за останній рік рівень кендо в Україні суттєво виріс як у кількісному, так і в якісному показнику. Східне мистецтво фехтування бамбуковими мечами (кендо) прийшло в Україну в 90-х роках. Новий імпульс цей вид бойового мистецтва отримав у 2000 році, коли у Київ приїхав як студент-русист майбутній президент Київської федерації Кендо пан Ґодай Хірокі. Хоча й до цього були спроби розвитку цього виду бойового мистецтва, але найбільшого розквіту в Україні кендо набуло саме за його головування. Зараз у світі існує рух за внесення кендо у перелік олімпійських видів спорту.

Що ж до комерційної сторони цього виду бойового мистецтва, то ціна бамбукового меча шінай залежно від якості самого бамбуку, шкіри, яка його обтягує коливається в межах 20-100 доларів. Бойовий обладунок задоволення не з дешевих: за один комплект бойового одягу доведеться викласти від 500 до 2, 5 тисяч доларів. Куртка (кендо-ґі) коштує від 50-250 доларів, а шаровари (хакама) – близько 110-180 доларів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-22 11:04 :44