Новини » Львів 22 лютого, 2008, 9:44
Адміністрація стрийського «Леоні» почала контрнаступ на протестувальників: їх не допускають на робочі місця та підштовхують звільнитися

Третій день на ТзОВ "Леоні Ваерніг Системc УА ГмбХ" у Стрию, що у Львівській області, який звично називають завод "Леоні", тривають масові акції непокори працівників. Про це сьогодні, 22 лютого, ЗІК повідомив голова Конфедерації вільних профспілок Львівщини Андрій Соколов.

За його словами, фактично три дні працівники декількох цехів відмовляються працювати. Паралізовано частину виробництва, сьогодні адміністрація "Леоні" почала контрнаступ, не допустивши частину протестувальників на робочі місця та пропонує їм написати заяви на звільнення. Вчора керівник заводу Вернер Гайллінгер виходив до протестувальників та заявив, що не збирається покращувати умови праці та заробітну плату.

Нагадаємо, що середня зарплата для робітників становить 1000 гривень на місяць, і це при тому, що вони працюють у вихідні дні та зобов'язані виконувати 110 % норми. Умови праці нестерпні – безперервний конвеєр, маса заборон, що принижують людську гідність. Плинність кадрів становить 25% на рік, що засвідчує про неповагу з боку роботодавця до людини праці та нещадну експлуатацію дешевої робочої сили, відповідно люди не витримують та звільняються.

Свідомо на роботу набирається сільське населення з депресивних гірських районів та навколишніх сіл та менеджментом прораховується часта заміна одних звільнених працівників на інших, що не мають роботи.

Довідка ЗІКу.

Як стало відомо ЗІКу, 20 лютого працівники виробництва третьої зміни стрийського заводу «Леоні», що є найбільшим іноземним інвестиційним проектом на Львівщині, відмовилися працювати і всю ніч просиділи у заводській їдальні, вимагаючи підвищення погодинної оплати праці.

Як повідомило джерело, нині працівники отримують 6-7 грн за годину, а вимагають підвищення оплати до 9-10 грн. На територію закритого підприємства журналістів не пускають, керівництво обіцяє оприлюднити інформацію пізніше, після перемовин з представниками трудового колективу. Також джерело повідомило, що працівники заводу хотіли організувати страйк, однак відмовилися від такого задуму: акція непокори не була підготовлена відповідно до чинного законодавства, а відтак, страйкарі підпадали під загрозу звільнення та фінансових санкцій.

Відомо також, що вимоги трудового колективу з підписами працівників передані на розгляд адміністрації заводу, яка пообіцяла їх розглянути.

На заводі на прохання ЗІКу прокоментувати ситуацію, відповіли, що цього ніхто не може зробити, бо всі на переговорах.

У вересні 2006 року трудовий колектив «Леоні» також вдавася до акцій непокори, вимагаючи підвищення зарплати.

Завод «Леоні Ваерінг Системс УА ГмбХ» було відкрито 15 липня 2003 року. Завод «Леоні» є найбільшим іноземним інвестиційним проектом на Львівщині. Обсяг інвестицій становить 35 млн євро. Підприємство продуку електричні кабельні мережі для автомобілебудівних заводів, зокрема, корпорації «General Motors» та компанії «Porsche».

 

 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-21 01:59 :01