Новини » Спорт 18 лютого, 2008, 11:28
Мішель Платіні стурбований, що через Київ та Львів може бути зірваний амбітний проект «Євро-2012»

Президент Союзу європейських футбольних асоціацій (УЄФА) Мішель Платіні звернувся з листом до Президента Віктора Ющенка та Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, в якому висловив тривогу щодо підготовки України до «Євро-2012». «… Зважаючи на те, що з моменту рішення УЄФА пройшло кілька місяців, але реальний прогрес відсутній, проекти в Києві і Львові тепер необхідно реалізовувати в дуже стислі терміни, а завершитися вони можуть набагато пізніше, ніж визначено нашими вимогами», – йдеться у листі Платіні, який поширила «Газета 2000».

Така заява Президента УЄФА явно суперечить численним запевненням чиновників міського голови Львова Андрія Садового, начебто інспектори УЄФА загалом задоволені підготовкою Львова до «Євро-2012».

Отож подаємо текс листа цілком.

«Шановний пане Президент, поважна Прем'єр-міністр

Рішення, ухвалене Виконавчим комітетом УЄФА в квітні 2007 року, стало віхою в історії європейського футболу, оскільки вперше організація нашого головного змагання присуджена Східній Європі. Я хотів би скористатися цією можливістю, щоб знову підтвердити тверду упевненість УЄФА в спроможності Польщі та України організувати чемпіонат Європи з футболу УЄФА. Я впевнений, що організація цього турніру виявиться могутнім каталізатором зростання вашої країни і розвитку футболу у всіх його аспектах.

Зважаючи на масштабність чемпіонату Європи з футболу під егідою УЄФА та його величезний вплив на інфраструктуру і життя країни, я проте хочу ще раз підкреслити — вкрай важливо, щоб ваша країна зробила все можливе для запуску і завершення всіх проектів у сфері спортивної та суспільної інфраструктури, особливо стадіонів, аеропортів, автомобільних і залізних доріг, а також вжила всі можливі заходи для підтримки проектів щодо організації умов для проживання, націлених на підвищення місткості цих об'єктів. Сьогодні чемпіонат Європи з футболу УЄФА — великий глобальний захід, трансльований всіма мовцями світу і такий, що приваблює сотні тисяч іноземних уболівальників і безліч віп-гостей. Інфраструктура — тобто стадіони, транспорт, місця для проживання і телекомунікації — мають бути у стані, що дозволяє вирішити це найскладніше завдання, як з кількісного, так і з якісного погляду.

Звіти, надані останнім часом незалежними групами експертів, уповноважених УЄФА, викликають низку запитань, оскільки в них виявлений певний застій в програмах будівництва або модернізації інфраструктури, вкрай важливої для проведення такого заходу.

Зокрема, щодо стадіонів було зазначено: недостатність координації планів розвитку на державному рівні; відсутність генерального плану місця проведення змагань або докладних схем будівництва стадіонів; відсутність фінансової документації щодо наявних фондів, а також наявність деяких розбіжностей між проектами, представленими в заявці, і поточною ситуацією. Більш того, зважаючи на те, що з моменту рішення УЄФА пройшло кілька місяців, але реальний прогрес відсутній, проекти в Києві і Львові тепер необхідно реалізовувати в дуже стислі терміни, а завершитися вони можуть набагато пізніше, ніж визначено нашими вимогами.

Що стосується загальної інфраструктури — зараз відсутні генеральні плани або детальні графіки реалізації більшості проектів; немає чіткого розподілу відповідальності і управління; плани будівництва аеропортів і об'єктів для розселення гостей упираються в дефіцит часу; відсутня також документація, що підтверджує фінансування проектів. Навіть якщо ці проекти буде повністю реалізовано, то очікувані плани по аеропортах і об'єктах для проживання забезпечують місткість більш низьку, ніж потрібно для проведення такого заходу.

На засіданні, що відбулося 28 січня 2008 року, згадані вище звіти було передано президенту Федерації футболу України Григорію Суркісу та його польському колезі Міхалу Лісткевічу. Того ж дня ми передали план дій на найближчі п'ять місяців. Дотримання положень цього плану дій життєво важливе для майбутнього нашого спільного проекту, а також для того, щоб уникнути будь-яких критичних затримок в реалізації проектів, здатних підірвати довіру до чемпіонату Європи з футболу під егідою УЄФА.

Необхідно провести справжню мобілізацію уряду для створення керівної та управлінської структури щодо реалізації всіх інвестиційно-інтенсивних проектів УЄФА «Євро-2012».

Я хотів би звернути увагу на те, що УЄФА повністю готова найближчими місяцями зробити все можливе для надання допомоги і підтримки вашій країні — як на рівні порад, так і на адміністративному рівні, щоб гарантувати успіх проекту. В той же час я переконаний, що УЄФА може покладатися на вашу безумовну підтримку і співпрацю у виконанні підписаних зобов'язань і угоди про проведення заходу, з яким ознайомлений уряд вашої країни. Але навіть крім цього я хотів би запропонувати вам взяти до уваги глибину всіх завдань, що виникають у зв'язку з цим гігантським організаційним завданням, і вжити всіх традиційних і навіть надзвичайних заходів, які можуть допомогти вашій країні повністю відповідати важливості, високому рівню і престижності цього заходу.

Оскільки час грає проти нас, ми запланували в нашому графіку деякі контрольні точки і крайні терміни перевірок реалізації проекту. Я хочу, щоб УЄФА тісно співпрацювало з вашою країною і вашою федерацією футболу з метою дотримання чітких термінів і виконання цієї непростої організаційної роботи, перебуваючи при цьому в упевненості в тому, що всі проекти реалізуються своєчасно.

Я хотів би виразити щиру подяку за всі зусилля, які ви вкладаєте в цей амбітний проект, і за ваше таке яскраво виражене прагнення працювати спільно з УЄФА заради проведення такої значної футбольної події і зміцнення іміджу вашої країни», – йдеться у листі Мішеля Платіні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-21 01:44 :25